قارچ سر کودک

0 دیدگاه 29 دی 1398 چاپ خبر بازدید: 11240

 قارچ سر کودک


این بیماری عبارت است از :
التهاب پوسته روغنی و چرب‌پوست سر . ویژگی قارچ سر این است که یک پوسته روغنی و چرب‌پوست سر کودک را می پوشاند و این پوسته در حالات خفیف سفید یا کمرنگ است ، اما در موارد پیشرفته و شدید و خطرناک قهوه ای رنگ است و در موارد نادر و کمیاب این عارضه همواره با بروز جوش هایی در صورت ، گردن و باسن کودک همراه است.
این عارضه به ویژه در کودکان رخ می دهد و باعث ریزش موی سر به صورت نقطه ای می‌شود. البته افراد بزرگسال هم در صورت عدم رعایت اصول بهداشتی ممکن است به این بیماری مبتلا شوند.
علائم و نشانه های عفونت قارچی‌پوست سر چه هستند ؟
* بثورات جلدی .
* خارش ، خشکی و قرمزی‌پوست سر.
* زخم های‌پوست سر حتی اگر ناچیز و کم باشد.
* ریزش مو .
* نقطه های سیاه روی پوسته سر در بین فولیکول های مو.
* پوسته پوسته شدن سر.
* فلس مانند شدن سر.
* سوزش‌پوست سر.
چگونه سرایت می کند؟
این عفونت از راه های مختلفی مانند تماس نزدیک فرد به فرد ، تماس با وسایل شخصی افراد بیمار مانند شانه ، حوله یا رختخواب و تماس با حیوان آلوده قابل انتقال است.
هرگز به برداشتن این پوسته از سر کودک اقدام نکنید ، زیرا این کار باعث زخم شدن جای آن می شود . بهتر است بدانید که قارچ سر بر خواب یا تغذیه ی کودک تاثیری ندارد .
1 . قارچ سر را با ماساژ دادن سر کودک به وسیله روغن زیتون یا روغن لوبیای سودانی یا روغن کودک معالجه کنید . سپس سر او را با شامپوی مناسبی خوب بشویید.
2 . سر کودک را با برسی نرم شانه کنید تا پوست کنده شده جدا شود.
3 . اگر این معالجه سودمند نبود ، پزشک میتواند با تجویز پمادی آن را معالجه کند.
با گرم نگه داشتن سر کودک بیماری قارچ سر تشدید میشود ، بنابراین سعی کنید سر کودک را خنک نگه دارید و باید دانست که این حالت قبل از رسیدن به یکسالگی از بین می رود.
وسایل شخصی کودک را به طور مرتب بشویید و پس از بهبود کودک، برای جلوگیری از عود عفونت‌ها، وسایل شخصی و به ویژه شانه او را با مواد ضدعفونی کننده بشویید.
بهترین راه برای جلوگیری از ابتلا به عفونت های قارچی پوست ، اصلی پیشگیری و رعایت بهداشت عمومی و بهداشت فردی است. فقط مراقب باشید زیرا عفونت های قارچی از آن دسته عفونت هایی است که حتی پس از درمان هم امکان عود و بازگشت آنها وجود دارد  ، پس بیشتر حواستان را جمع کنید.

توجه:
شما میتوانید اخبار ومطالب بیشتر را در مورد نوزاد، کودک و فرزند دلبندتان در سایت دکتر احمد شاه فرهت دنبال کنید
همچنین میتوانید رزرو نوبت دکتر احمد شاه فرهت را به راحتی از طریق قابلیت رزرو اینترنتی نوبت در گهوارک انجام دهید.

اینستاگرام گهوارکاینستاگرام آپارت گهوارک آپارات

کپی با ذکر منبع مجاز است www.gahvarak.com

>