چهار ریز مغذی تقویت کننده سیستم ایمنی

0 دیدگاه 13 اردیبهشت 1399 چاپ خبر بازدید: 875

چهار ریز مغذی تقویت کننده سیستم ایمنی
برای پیشگیری از کرونا بهترین کار تقویت سیستم ایمنی و البته مهم تر از اون رعایت بهداشت دست هست. از نظر علمی اثبات شده که برخی مواد غذایی در تقویت سیستم ایمنی نقش دارند. اینجا 4 مورد از مهمترین موارد رو توضیح میدم:
1-  ویتامین دی:الان که نمی¬تونید از خونه بیرون برید و از آفتاب که یکی از منابع تامین ویتامین دی هست، دور هستید، وقت خودتون رو تلف نکنید و تو اینترنت سرچ نکنید که چه غذاهایی ویتامین دی دارند. چون شما قطعاً  از طریق منابع غذایی نمی تونید ویتامین D مورد نیاز بدنتون رو تامین کنید. کمبود ویتامین D در کشور ما خیلی شایع هست و شما باید مکمل ویتامین دی مصرف کنید. برای اطلاع از مقدار مصرف ویتامین D مورد نیاز خودتون با من در ارتباط باشید و به دایرکت پیام بدید. مکمل های ویتامین D رو به صورت خودسرانه مصرف نکنید چون باعث مسمومیت خواهد شد.
2-  ویتامین C: نیازی نیست الان یک کیلو پرتقال یا کیوی بخورید . اگر همیشه یک رژیم غذایی سالم و متعادل داشته باشید و مصرف میوه¬ها  و سبزیجات جزء برنامه غذایی همیشگی تون باشه، نگران کمبود ویتامین C نباشید.
3-  آهن: یکی از مینرال هایی که برای تقویت سیستم ایمنی لازم است آهن هست. در پست های قبلی در مورد علائم کمبود آهن کامل توضیح دادم «آیا کودک من کمبود آهن دارد؟». اگر کودکتون هر کدام از علائم را داشت جهت بررسی  وتعیین میزان مصرف آهن با من در ارتباط باشید تا بصورت اختصاصی وضعیت کودکتون بررسی بشه.
4-  زینک: مغزها، غذاهای دریایی مثل ماهی ومیگو، گوشت و عدس از منابع خوب زینک هستند. غذاهایی که حاوی آهن هم هستند به عنوان منبع زینک در نظر گرفته می شدند. متاسفانه کمبود زینک هم در کشور ما شایع هست و ما ( متخصصین کودکان) پس از بررسی شرایط و رژیم غذایی کودک، از زینک مکمل استفاده می کنیم. در صورتی که در مورد کمبود زینک فرزندتون نگران هستید با ما در ارتباط باشید.
ریز مغذیهای دیگری هم هستند که در تقویت سیستم ایمنی نقش دارند ولی من با این 4 مورد شروع می کنم چون کمبود این ها شایع تر هست.