نخوابیدن کودک

نخوابیدن کودک

0 دیدگاه 16 شهریور 1402 چاپ خبر بازدید: 378
مشکلات پیش از خواب در بسیاری از خانواده ها، زمان رفتن به رختخواب است، برخی از کلماتی هستند که کمتر مورد توجه قرار می گیرند. بچه ها دوست ندارند آن را بشنوند و والدین از هرج و مرجی که اغلب پس از گفتن آن به وجود می آید می ترسند. وادار کردن بچه ها به رختخواب و ماندن در آنجا در طول شب برای بسیاری از خانواده ها یک چالش است. از آنجایی که خواب هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان بسیار مهم است، مشکلات قبل از خواب را نمی توان نادیده گرفت.

مشکلات پیش از خواب در بسیاری از خانواده ها، زمان رفتن به رختخواب است، برخی از کلماتی هستند که کمتر مورد توجه قرار می گیرند. بچه ها دوست ندارند آن را بشنوند و والدین از هرج و مرجی که اغلب پس از گفتن آن به وجود می آید می ترسند. وادار کردن بچه ها به رختخواب و ماندن در آنجا در طول شب برای بسیاری از خانواده ها یک چالش است. از آنجایی که خواب هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان بسیار مهم است، مشکلات قبل از خواب را نمی توان نادیده گرفت.

نکات برجسته:
از آنجایی که خواب هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان بسیار مهم است، نمی توان مشکلات پیش از خواب را نادیده گرفت.
در اینجا چند نکته برای مدیریت جنگ قدرت قبل از خواب وجود دارد:
یک برنامه منظم قبل از خواب داشته باشید.
به بچه ها کنترلی بر روال قبل از خواب بدهید، مثلاً داستان قبل از خواب خود را انتخاب کنید.
در مورد ترس ها در طول روز صحبت کنید.
زمانی که جنگ قدرت پیش می آید آرام باشید.
استفاده از "گذرنامه قبل از خواب" را در نظر بگیرید، که به آنها اجازه می دهد فقط یک بار پس از خواب از رختخواب خارج شوند.
نکاتی برای غلبه بر نبردهای قبل از خواب
وضع قوانین جدید قبل از خواب یا تلاش برای تکنیک های جدید می تواند فوق العاده دشوار باشد. وقتی با کم خوابی زندگی می کنید، ممکن است اجرای استراتژی جدید قبل از خواب غیرممکن به نظر برسد. تسلیم شدن به درخواست های فرزندتان برای خوابیدن در رختخواب، تماشای تلویزیون یا نوشیدن یک لیوان آب بیشتر می تواند بسیار آسان تر باشد. وقتی شما خسته هستید همه چیز چالش برانگیزتر است! با این حال، هر چه زودتر کودک شما بتواند یک روال خواب سالم را شروع کند، برای کل خانواده بهتر خواهد بود.

در اینجا چند نکته مفید برای مدیریت جنگ قدرت قبل از خواب آورده شده است:

یک برنامه منظم قبل از خواب داشته باشید.

داشتن یک برنامه منظم و واضح قبل از خواب، پایه و اساس الگوهای خواب سالم است. روال قبل از خواب باید شامل مراحلی برای خواب باشد. درخواست از یک کودک پیش دبستانی برای رفتن از بازی با خواهر و برادر یا تماشای تلویزیون به رفتن مستقیم به رختخواب می تواند به راحتی جرقه اولین جنگ قدرت را بزند. زمان حمام کردن، مسواک زدن، خوابیدن در رختخواب، صحبت کردن در مورد قسمت مورد علاقه روزشان و زمان داستان همگی گام‌های خوبی هستند که می‌توانند آن‌ها را در زمان خواب راحت کنند.

کمی به آنها کنترل بدهید.

برای بسیاری از کودکان خردسال، اجتناب از خواب به معنای هیولاهای ترسناک زیر تخت نیست. در مورد کنترل است اجازه دادن به آن‌ها برای مستقل‌تر شدن و قاطعیت‌تر بودن در زمان خواب می‌تواند به آن‌ها این احساس را بدهد که حس کنترل بیشتری دارند. دادن حق انتخاب به آنها می تواند به آنها قدرت کودکی بدهد. به عنوان مثال، می‌توانید به فرزندتان اجازه دهید بین دو کتاب یکی را انتخاب کند، لباس خوابی را که قرار است بپوشد، انتخاب کند، یا قرار است اول دندان‌هایش را مسواک بزند یا حمام کند.

در مورد ترس ها در طول روز صحبت کنید.

برای کودکانی که هنگام خواب می ترسند، بحث درباره این ترس ها در طول روز می تواند مفید باشد. وقتی خورشید بیرون می‌آید، همه چیز می‌تواند بسیار کمتر ترسناک باشد! شما می توانید در مورد چیزی که آنها را می ترساند صحبت کنید و با هم راه حل پیدا کنید. همچنین مهم است که به یاد داشته باشید که گفتن به یک کودک خردسال که "از چیزی برای ترسیدن وجود ندارد" بهترین رویکرد نیست، زیرا ترس آنها برای آنها بسیار واقعی است.

گاهی اوقات باید خلاقیت به خرج دهید، به خصوص در مورد بچه های پیش دبستانی. به عنوان مثال، یک چراغ قوه جادویی فوق العاده می تواند برای کسانی که از تاریکی می ترسند مفید باشد. اگر یک هیولا زیر تخت وجود دارد، دادن یک خرس عروسکی محافظ به آنها یا پاشیدن گرد و غبار نامرئی ضد هیولا در اطراف تخت هر شب می تواند به مبارزه با این ترس ها کمک کند.

زمانی که جنگ قدرت پیش می آید آرام باشید و ثابت قدم باشید.

آرام ماندن و ثابت بودن ممکن است سخت ترین چیزهایی باشد که هنگام خواب به دست می آیند. خستگی می تواند باعث شود که چیزهای ساده مانند مسواک زدن بچه ها دست نیافتنی جلوه کند. با این حال، هنگام ایجاد قوانین و روال قبل از خواب، ثبات کلیدی است. وقتی فرزندتان فقط می‌خواهد یک داستان دیگر بشنود، و شما قبلاً دو داستان را خوانده‌اید، سعی کنید تسلیم نشوید. تعیین این مرزها چالش برانگیز است، اما آرام و ثابت بودن به او کمک می‌کند تا با روال‌های قبل از خواب سازگار شود.

استفاده از کارت قبل از خواب را در نظر بگیرید.

در اکتبر سال 1999، مطالعه‌ای که در Archives of Pediatric and Adolescent Medicine منتشر شد، قدرت «گذرنامه قبل از خواب» را برای ماندن بچه‌ها در رختخواب نشان داد. از آن زمان تاکنون، مطالعات بسیاری بر روی این روش با نتایج موفقیت آمیز مشابهی انجام شده است.

مفهوم ساده است: هر شب در پایان روتین قبل از خواب، به کودکان یک "مجوز" داده می شود که به آنها اجازه می دهد یک بار اتاق خود را ترک کنند. این می تواند برای سفر به گلدان، یک لیوان آب، یا فقط برای گرفتن یک شب بخیر بیشتر باشد. والدینی که در این مطالعه شرکت کردند، از یک کارت شاخص عبور کردند، اما شما می توانید از هر موردی استفاده کنید. هم پزشکان اطفال و هم والدین تکنیک پاس قبل از خواب را ترویج می کنند زیرا به بچه ها حس کنترل می دهد و محدودیت های واضحی را تعیین می کند.

در حالی که جنگ‌های قبل از خواب یک شبه حل نمی‌شوند، داشتن یک برنامه می‌تواند به شما کمک کند به جای واکنش‌پذیری، فعال باشید.

  • جهت اطلاع از ساعت نوبت دهی به کانال ما بپیوندید