مراقبت و مواظبت

اخبار و دانستنی های پزشکی و حوزه سلامت

نمودار رشد

نمودار رشد

میانگین نرخ رشد همراه با منحنی های استاندارد در نمودارهای رشد مورد استفاده در مطب پزشک اطفال کودک شما دکتر فرهت حرکت می کند.زیر نظر گرفتن رشد فرزندتان می‌تواند به شما کمک کند که بدانید آیا او با سرعت متوسطی در حال رشد است، از یک وضعیت پزشکی رنج می‌برد، یا نیاز است تغییراتی در رژیم غذایی یا فعالیت روزانه‌اش ایجاد شود.

اختلال پردازش حسی چیست؟

اختلال پردازش حسی چیست؟

 شما با کودکتان می نشینید تا از خمیر بازی استفاده کنید، بافتی که او هنوز تجربه نکرده است. آن را در دستشان می گذاری و بلافاصله آن را پرتاب می کنند و شروع به گریه می کنند. قبل از اینکه متوجه شوید، آنها در میانه یک فروپاشی تمام عیار هستند. یا شاید متوجه شوید که هر زمان که در اطراف افراد زیادی هستید یا سر و صدا دارید، کوچولوی شما جیغ می‌زند. چه خبر است؟

تغییر پوشک

تغییر پوشک

تغییر پوشک  را واضح بیان کنیم - نوزادان همیشه عاشق تعویض پوشک نیستند! هنگامی که شما ترجیح می دهید در حال حرکت باشید، مجبور به دراز کشیدن و آرام ماندن می تواند واقعاً دردسرساز باشد، بنابراین زمانی که زمان پوشک تمیز فرا می رسد، سر و صدا کردن، غر زدن و گریه کردن آن ها بسیار رایج است. خوشبختانه، راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید تعویض پوشک را کمی سرگرم‌کننده‌تر و کمتر زجرآور کنید.

یادگیری نوزاد در خواب

یادگیری نوزاد در خواب

یادگیری کودک در هنگام خواب ما می دانیم که چرت زدن برای نوزادان و کودکان نوپا ضروری است. بدون چرت زدن منظم، کوچولوها بیشتر مستعد تحریک پذیری، مشکلات تغذیه و خواب ضعیف در شب هستند. علاوه بر این، تحقیقات جدید نشان می دهد که چرت زدن نه تنها برای رشد بسیار مهم است، بلکه در واقع به کودکان کمک می کند تا یاد بگیرند!

یادگیری كلمات اشاره مهم جهت یادگیری خواندن

یادگیری كلمات اشاره مهم جهت یادگیری خواندن

کلمات دیدنی یادگیری خواندن کمک به فرزندتان برای تبدیل شدن به یک خواننده مستقل یک سفر هیجان انگیز (و گاهی اوقات خسته کننده) است. آنها ممکن است در طول مسیر با مشکل مواجه شوند، اما تشویق به عشق به مطالعه برای کودکان بسیار سودمند است. در طول سال‌ها، مربیان روش‌های شگفت‌انگیزی را کشف کرده‌اند که مغز کلمات نوشته شده را جذب می‌کند، و کلمات بینایی بخش اساسی این فرآیند هستند.

ترس کودک از تزریق آمپول

ترس کودک از تزریق آمپول

بیایید بدون ترس با آن روبرو شویم - بسیاری از بزرگسالان از فکر آمپول زدن می لرزند، بنابراین جای تعجب نیست که اکثر بچه های جوان کاملاً از آنها وحشت دارند. اما از آنجایی که واکسن‌ها و داروهای تزریقی نقش مهمی در پیشگیری از بیماری‌ها و درمان بیماری‌ها ایفا می‌کنند، یافتن راه‌هایی برای آرامش کودکان در زمان مواجهه با آن تزریق و آمپولها ضروری است.

اهمیت سلامت روحي روانی در والدین

اهمیت سلامت روحي روانی در والدین

احتمالاً شنیده اید که مراقبت از خود در مورد فرزندپروری ضروری است. اگر به خودتان اهمیت نمی دهید چگونه می توانید از فرزندتان مراقبت کنید؟ گفتن این کلمات حکیمانه اغلب آسان تر از انجام دادن است، اما تحقیقات نشان می دهد که مراقبت از سلامت روان باید در اولویت زندگی والدین باشد.

 یادگیری CPR نوزاد و کودک (احیای قلبی ریوی) و مانور Heimlich برای جلوگیری از خفگی

یادگیری CPR نوزاد و کودک (احیای قلبی ریوی) و مانور Heimlich برای جلوگیری از خفگی

CPR کودک به عنوان والدین جدید، انتظار نمی رود همه چیز را بدانید. با این حال، موارد خاصی وجود دارد که باید برای همه مراقبین در اولویت قرار گیرد، و آن یادگیری CPR نوزاد و کودک (احیای قلبی ریوی) و مانور Heimlich برای جلوگیری از خفگی است.

 نخوابیدن کودک

نخوابیدن کودک

مشکلات پیش از خواب در بسیاری از خانواده ها، زمان رفتن به رختخواب است، برخی از کلماتی هستند که کمتر مورد توجه قرار می گیرند. بچه ها دوست ندارند آن را بشنوند و والدین از هرج و مرجی که اغلب پس از گفتن آن به وجود می آید می ترسند. وادار کردن بچه ها به رختخواب و ماندن در آنجا در طول شب برای بسیاری از خانواده ها یک چالش است. از آنجایی که خواب هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان بسیار مهم است، مشکلات قبل از خواب را نمی توان نادیده گرفت.

آموزش لباس پوشیدن به کودک

آموزش لباس پوشیدن به کودک

کودک نوپایی که لباس پوشیدن را یاد می گیرد، چند نقطه عطف مراقبت از خود وجود دارد که والدین مشتاقانه منتظر آن هستند، و لباس پوشیدن مستقل قطعا یکی از آنهاست! کودکان نوپا هنوز در حال تسلط بر مهارت های حرکتی هستند که برای لباس پوشیدن و درآوردن لباس ضروری است، بنابراین ممکن است به نظر یک شاهکار دست نیافتنی به نظر برسد. اما با حمایت شما و برخی تمرین‌های مهارت‌سازی، کودک نوپای شما در کمترین زمان آماده می‌شود تا خودش لباس بپوشد!

آموزش مثبت اندیشی به کودکان

آموزش مثبت اندیشی به کودکان

مثبت بودن بدن هنگامی که بسیاری از رسانه های ما زیبایی و استانداردهای تصویر غیرواقعی را ستایش می کنند، هم کودکان و هم بزرگسالان می توانند با مثبت بودن بدن مبارزه کنند. آموزش دادن به بچه ها برای ارزش گذاری ویژگی های فراتر از ظاهر قطعاً می تواند یک چالش باشد. اما انجام زودهنگام این کار به بچه ها (و حتی والدین!) کمک می کند تا یاد بگیرند بدن خود را دوست داشته باشند و خود و جهان را از دریچه ای پذیرنده تر ببینند.

کمک به کودکان در مقابل فشارمنفی همسن و سالهای آنها

کمک به کودکان در مقابل فشارمنفی همسن و سالهای آنها

کمک به کودکان در مقابل فشارمنفی همسن و سالهای آنها فشار دوستان والدین و مراقبان اغلب از فکر فشار همسن و سالهایشان به هم می ریزند. این جرقه دید کودکانی را ایجاد می کند که توسط دوستانشان برای انجام کاری خطرناک، بی رحمانه یا ساده احمقانه تحت فشار قرار می گیرند. همسالان به طور باورنکردنی بر بچه های سن مدرسه تأثیرگذار هستند، اما مهم است که به یاد داشته باشید که برخی از این متقاعد کردن می تواند مثبت باشد. این وظیفه والدین است که به بچه ها کمک کنند یاد بگیرند که چگونه در برابر فشار منفی همسالان مقاومت کنند و به دوستی هایی که بر زندگی آنها تأثیر مثبت می گذارد متمایل شوند.

کاهش اضطراب در کودکان

کاهش اضطراب در کودکان

چگونه اضطراب را کاهش دهیم و سلامت روانی کودکان و خانواده ها را حتی در مواقع سخت تقویت کنیم ؛ تجربه یا مشاهده اپیزودهای وحشت، خشونت و تخریب، چالش‌های بیشتری را در توانایی والدین برای صحبت درباره وقایع بسیار استرس‌زا با فرزندانشان ایجاد می‌کند.

عفونت گوش در کودکان و رشد گفتاری

عفونت گوش در کودکان و رشد گفتاری

عفونت گوش گفتار: عفونت گوش در سه سال اول زندگی بسیار شایع است. اکثر نوزادان حداقل یک بار قبل از اولین تولد خود دارند. اکثر عفونت‌های گوش را می‌توان با آنتی‌بیوتیک‌ها درمان کرد و کودکان خردسال معمولاً با رشد گوش‌ها از آن خارج می‌شوند. با این حال، مهم است که از ارتباط بین عفونت های مزمن گوش و رشد گفتار/زبان آگاه باشید.

درمان یبوست در نوزاد و علائم یبوست

درمان یبوست در نوزاد و علائم یبوست

یبوست به معنای مشکل هضمی است که توصیف کننده معضل عدم تخلیه معمول مدفوع است. یبوست معمولاً با کاهش تعداد و حجم وزنی مدفوع همراه است.

دلایل کم خوابي در نوزادان و روش حل و در مان بی خوابي در نوزاد

دلایل کم خوابي در نوزادان و روش حل و در مان بی خوابي در نوزاد

بیخوابی در نوزادان ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد. در زیر، چندین دلیل رایج برای بیخوابی نوزادان را می توانید بیابید؛مهم است که در انتخاب خوابگاه مناسب و فراهم کردن محیط خواب بهتر برای نوزاد خود دقت کنید. همچنین درخواست کنید نوزادتان را برای خواب به نحوی که توجه به علایم رفلاکس و ناراحتی را داشته باشد دقت نمایید.

7 نکته طلائی که قبل از خرید کالسکه نوزاد باید بدانید!

7 نکته طلائی که قبل از خرید کالسکه نوزاد باید بدانید!

یکی از وسایل مهمی که والدین برای نوزاد خود خریداری می کنند، کالسکه است. کالسکه کودک بخش بزرگی از زندگی شما می شود! کالسکه ها در اشکال و اندازه های مختلف وجود دارند و این مهم است که کالسکه با نیازهای والدین مطابقت داشته باشد.

چند راه کار موثر برای کمک به کودکی که والدین خود را از دست می دهد.

چند راه کار موثر برای کمک به کودکی که والدین خود را از دست می دهد.

یکی از بهترین راه هایی که بزرگسالان می توانند به کودکان سوگوار کمک کنند، گوش دادن به داستان های آنهاست. گفتن داستان آنها یک تجربه شفا بخش است. کودکان همچنین به تداوم (فعالیت های عادی)، مراقبت (آغوش و نوازش فراوان) و ارتباط (برای اینکه همچنان با والدینی که فوت کرده اند و شما احساس ارتباط کنند) نیاز دارند.

نکاتی برای کمک به دندان در آوردن کودک

نکاتی برای کمک به دندان در آوردن کودک

نوزاد شما با 20 دندان زیر خط لثه متولد می شود. قبل از اینکه متوجه شوید، کودک خوشحال شما شروع به پریشان شدن می کند و تمایل دارد به طور مداوم آب دهانش را بیرون بریزد. اولین دندان معمولاً بین 6 ماهگی تا 1 سالگی ظاهر می شود.

علت نفس تنگی در بارداری چیست ؟ | علت و روش درمان

علت نفس تنگی در بارداری چیست ؟ | علت و روش درمان

نفس تنگی در دوران بارداری پدیده ای طبیعی است و همچنین بسیار رایج است، زیرا رحم به سمت بالا منبسط می شود و بدن شما با تغییرات هورمونی سازگار می شود.