مراقبت و مواظبت

اخبار و دانستنی های پزشکی و حوزه سلامت

قرص اکسی بوتینین کودکان

قرص اکسی بوتینین کودکان

قرص اکسی بوتینین دارویی است که معمولاً برای کودکانی که از بی اختیاری، فوریت و تکرر ادرار رنج می برند تجویز می شود. این قرص ها نوعی داروی ضد موسکارینی هستند که به شل شدن ماهیچه های مثانه و کاهش دفعات انقباضات کمک می کند که می تواند به کاهش علائم مثانه بیش فعال کمک کند. از قرص اکسی بوتینین نیز می توان برای درمان شب ادراری کودکان استفاده کرد. این دارو معمولاً برای کودکانی توصیه می‌شود که به درمان‌های غیردارویی مانند درمان‌های رفتاری و تغییرات رژیم غذایی پاسخ نداده‌اند

دیلانتین کودکان

دیلانتین کودکان

دیلانتین، همچنین به عنوان فنی توئین شناخته می شود، دارویی است که معمولا برای درمان تشنج در کودکان و کودکان استفاده می شود. این یک داروی ضد تشنج است که با تثبیت فعالیت الکتریکی در مغز عمل می کند. دیلانتین به شکل قرص موجود است و معمولاً بر اساس سن، وزن و نوع اختلال تشنج کودک توسط پزشک تجویز می شود. در حالی که دیلانتین می تواند یک داروی موثر برای کودکان مبتلا به تشنج باشد، درک عوارض جانبی بالقوه و اقدامات احتیاطی که باید انجام شود بسیار مهم است. این مقاله مروری بر دیلانتین، از جمله موارد استفاده، دوز، عوارض جانبی بالقوه و اقدامات احتیاطی آن، برای کمک به والدین و مراقبان برای درک بهتر دارو و چگونگی کمک به مدیریت تشنج در کودکان ارائه می‌کند

 آنتی کولینرژیک کودکان

 آنتی کولینرژیک کودکان

داروهای آنتی کولینرژیک دسته ای از داروها هستند که با مسدود کردن عمل استیل کولین، یک انتقال دهنده عصبی در مغز و بدن، عمل می کنند. آنها معمولاً برای درمان بیماری های مختلفی از جمله آسم، مثانه بیش فعال و بیماری پارکینسون استفاده می شوند. با این حال، برخی از داروهای آنتی کولینرژیک می توانند اثرات منفی بر روی مغز، به ویژه در افراد مسن داشته باشند، که منجر به اختلال در عملکرد شناختی و افزایش خطر زوال عقل می شود.

قرص دسموپرسین

قرص دسموپرسین

قرص دسموپرسین نوعی دارویی است که به کودکانی که مشکل شب ادراری یا تشنگی بیش از حد دارند کمک می کند. این قرص ها حاوی هورمونی به نام دسموپرسین هستند که به بدن کمک می کند ادرار کمتری تولید کند و آب بیشتری را حفظ کند. این می تواند به ویژه برای کودکانی که با شب ادراری دست و پنجه نرم می کنند مفید باشد، زیرا می تواند به آنها کمک کند شب ها خشک بمانند. در این مقاله، بیشتر در مورد قرص دسموپرسین و اینکه چگونه می تواند برای کودکانی که از این بیماری ها رنج می برند مفید باشد، یاد خواهیم گرفت

قرص تری متوپریم

قرص تری متوپریم

قرص تری متوپریم کودکان نوعی دارویی است که می تواند به ما در مبارزه با عفونت های باکتریایی کمک کند. باکتری ها ارگانیسم های کوچکی هستند که می توانند باعث بیماری شوند و باعث ایجاد احساس بیماری و ناراحتی در ما شوند. قرص های تری متوپریم با متوقف کردن رشد و گسترش این باکتری ها عمل می کنند، که به بدن ما کمک می کند تا با عفونت مبارزه کند و بهتر شود.

نمودار رشد

نمودار رشد

میانگین نرخ رشد همراه با منحنی های استاندارد در نمودارهای رشد مورد استفاده در مطب پزشک اطفال کودک شما دکتر فرهت حرکت می کند.زیر نظر گرفتن رشد فرزندتان می‌تواند به شما کمک کند که بدانید آیا او با سرعت متوسطی در حال رشد است، از یک وضعیت پزشکی رنج می‌برد، یا نیاز است تغییراتی در رژیم غذایی یا فعالیت روزانه‌اش ایجاد شود.

اختلال پردازش حسی چیست؟

اختلال پردازش حسی چیست؟

 شما با کودکتان می نشینید تا از خمیر بازی استفاده کنید، بافتی که او هنوز تجربه نکرده است. آن را در دستشان می گذاری و بلافاصله آن را پرتاب می کنند و شروع به گریه می کنند. قبل از اینکه متوجه شوید، آنها در میانه یک فروپاشی تمام عیار هستند. یا شاید متوجه شوید که هر زمان که در اطراف افراد زیادی هستید یا سر و صدا دارید، کوچولوی شما جیغ می‌زند. چه خبر است؟

تغییر پوشک

تغییر پوشک

تغییر پوشک  را واضح بیان کنیم - نوزادان همیشه عاشق تعویض پوشک نیستند! هنگامی که شما ترجیح می دهید در حال حرکت باشید، مجبور به دراز کشیدن و آرام ماندن می تواند واقعاً دردسرساز باشد، بنابراین زمانی که زمان پوشک تمیز فرا می رسد، سر و صدا کردن، غر زدن و گریه کردن آن ها بسیار رایج است. خوشبختانه، راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید تعویض پوشک را کمی سرگرم‌کننده‌تر و کمتر زجرآور کنید.

یادگیری نوزاد در خواب

یادگیری نوزاد در خواب

یادگیری کودک در هنگام خواب ما می دانیم که چرت زدن برای نوزادان و کودکان نوپا ضروری است. بدون چرت زدن منظم، کوچولوها بیشتر مستعد تحریک پذیری، مشکلات تغذیه و خواب ضعیف در شب هستند. علاوه بر این، تحقیقات جدید نشان می دهد که چرت زدن نه تنها برای رشد بسیار مهم است، بلکه در واقع به کودکان کمک می کند تا یاد بگیرند!

یادگیری كلمات اشاره مهم جهت یادگیری خواندن

یادگیری كلمات اشاره مهم جهت یادگیری خواندن

کلمات دیدنی یادگیری خواندن کمک به فرزندتان برای تبدیل شدن به یک خواننده مستقل یک سفر هیجان انگیز (و گاهی اوقات خسته کننده) است. آنها ممکن است در طول مسیر با مشکل مواجه شوند، اما تشویق به عشق به مطالعه برای کودکان بسیار سودمند است. در طول سال‌ها، مربیان روش‌های شگفت‌انگیزی را کشف کرده‌اند که مغز کلمات نوشته شده را جذب می‌کند، و کلمات بینایی بخش اساسی این فرآیند هستند.

ترس کودک از تزریق آمپول

ترس کودک از تزریق آمپول

بیایید بدون ترس با آن روبرو شویم - بسیاری از بزرگسالان از فکر آمپول زدن می لرزند، بنابراین جای تعجب نیست که اکثر بچه های جوان کاملاً از آنها وحشت دارند. اما از آنجایی که واکسن‌ها و داروهای تزریقی نقش مهمی در پیشگیری از بیماری‌ها و درمان بیماری‌ها ایفا می‌کنند، یافتن راه‌هایی برای آرامش کودکان در زمان مواجهه با آن تزریق و آمپولها ضروری است.

اهمیت سلامت روحي روانی در والدین

اهمیت سلامت روحي روانی در والدین

احتمالاً شنیده اید که مراقبت از خود در مورد فرزندپروری ضروری است. اگر به خودتان اهمیت نمی دهید چگونه می توانید از فرزندتان مراقبت کنید؟ گفتن این کلمات حکیمانه اغلب آسان تر از انجام دادن است، اما تحقیقات نشان می دهد که مراقبت از سلامت روان باید در اولویت زندگی والدین باشد.

 یادگیری CPR نوزاد و کودک (احیای قلبی ریوی) و مانور Heimlich برای جلوگیری از خفگی

یادگیری CPR نوزاد و کودک (احیای قلبی ریوی) و مانور Heimlich برای جلوگیری از خفگی

CPR کودک به عنوان والدین جدید، انتظار نمی رود همه چیز را بدانید. با این حال، موارد خاصی وجود دارد که باید برای همه مراقبین در اولویت قرار گیرد، و آن یادگیری CPR نوزاد و کودک (احیای قلبی ریوی) و مانور Heimlich برای جلوگیری از خفگی است.

 نخوابیدن کودک

نخوابیدن کودک

مشکلات پیش از خواب در بسیاری از خانواده ها، زمان رفتن به رختخواب است، برخی از کلماتی هستند که کمتر مورد توجه قرار می گیرند. بچه ها دوست ندارند آن را بشنوند و والدین از هرج و مرجی که اغلب پس از گفتن آن به وجود می آید می ترسند. وادار کردن بچه ها به رختخواب و ماندن در آنجا در طول شب برای بسیاری از خانواده ها یک چالش است. از آنجایی که خواب هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان بسیار مهم است، مشکلات قبل از خواب را نمی توان نادیده گرفت.

آموزش لباس پوشیدن به کودک

آموزش لباس پوشیدن به کودک

کودک نوپایی که لباس پوشیدن را یاد می گیرد، چند نقطه عطف مراقبت از خود وجود دارد که والدین مشتاقانه منتظر آن هستند، و لباس پوشیدن مستقل قطعا یکی از آنهاست! کودکان نوپا هنوز در حال تسلط بر مهارت های حرکتی هستند که برای لباس پوشیدن و درآوردن لباس ضروری است، بنابراین ممکن است به نظر یک شاهکار دست نیافتنی به نظر برسد. اما با حمایت شما و برخی تمرین‌های مهارت‌سازی، کودک نوپای شما در کمترین زمان آماده می‌شود تا خودش لباس بپوشد!

آموزش مثبت اندیشی به کودکان

آموزش مثبت اندیشی به کودکان

مثبت بودن بدن هنگامی که بسیاری از رسانه های ما زیبایی و استانداردهای تصویر غیرواقعی را ستایش می کنند، هم کودکان و هم بزرگسالان می توانند با مثبت بودن بدن مبارزه کنند. آموزش دادن به بچه ها برای ارزش گذاری ویژگی های فراتر از ظاهر قطعاً می تواند یک چالش باشد. اما انجام زودهنگام این کار به بچه ها (و حتی والدین!) کمک می کند تا یاد بگیرند بدن خود را دوست داشته باشند و خود و جهان را از دریچه ای پذیرنده تر ببینند.

کمک به کودکان در مقابل فشارمنفی همسن و سالهای آنها

کمک به کودکان در مقابل فشارمنفی همسن و سالهای آنها

کمک به کودکان در مقابل فشارمنفی همسن و سالهای آنها فشار دوستان والدین و مراقبان اغلب از فکر فشار همسن و سالهایشان به هم می ریزند. این جرقه دید کودکانی را ایجاد می کند که توسط دوستانشان برای انجام کاری خطرناک، بی رحمانه یا ساده احمقانه تحت فشار قرار می گیرند. همسالان به طور باورنکردنی بر بچه های سن مدرسه تأثیرگذار هستند، اما مهم است که به یاد داشته باشید که برخی از این متقاعد کردن می تواند مثبت باشد. این وظیفه والدین است که به بچه ها کمک کنند یاد بگیرند که چگونه در برابر فشار منفی همسالان مقاومت کنند و به دوستی هایی که بر زندگی آنها تأثیر مثبت می گذارد متمایل شوند.

کاهش اضطراب در کودکان

کاهش اضطراب در کودکان

چگونه اضطراب را کاهش دهیم و سلامت روانی کودکان و خانواده ها را حتی در مواقع سخت تقویت کنیم ؛ تجربه یا مشاهده اپیزودهای وحشت، خشونت و تخریب، چالش‌های بیشتری را در توانایی والدین برای صحبت درباره وقایع بسیار استرس‌زا با فرزندانشان ایجاد می‌کند.

عفونت گوش در کودکان و رشد گفتاری

عفونت گوش در کودکان و رشد گفتاری

عفونت گوش گفتار: عفونت گوش در سه سال اول زندگی بسیار شایع است. اکثر نوزادان حداقل یک بار قبل از اولین تولد خود دارند. اکثر عفونت‌های گوش را می‌توان با آنتی‌بیوتیک‌ها درمان کرد و کودکان خردسال معمولاً با رشد گوش‌ها از آن خارج می‌شوند. با این حال، مهم است که از ارتباط بین عفونت های مزمن گوش و رشد گفتار/زبان آگاه باشید.

درمان یبوست در نوزاد و علائم یبوست

درمان یبوست در نوزاد و علائم یبوست

یبوست به معنای مشکل هضمی است که توصیف کننده معضل عدم تخلیه معمول مدفوع است. یبوست معمولاً با کاهش تعداد و حجم وزنی مدفوع همراه است.

  • جهت اطلاع از ساعت نوبت دهی به کانال ما بپیوندید