وبلاگ | صفحه 2

اخبار و دانستنی های پزشکی و حوزه سلامت

رژیم غذایی نوزادان و کودکان (گیاهخوار)

رژیم غذایی نوزادان و کودکان (گیاهخوار)

آیا رژیم گیاهخواری برای نوزادان و کودکان نوپا مناسب است؟ کارشناسان می گویند بله! اما هدایت گیاهخواری حتی در بزرگسالی ممکن است دشوار باشد، بنابراین توجه دقیق به رژیم غذایی فرزندتان برای اطمینان از دریافت تمام مواد مغذی، ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز در طول دوره رشد سریع بسیار مهم است.

میان وعده کودکان و اهمیت آنها

میان وعده کودکان و اهمیت آنها

میان وعده سالم برای کودکان نوپا همه ما می خواهیم مطمئن شویم که فرزندانمان به اندازه کافی غذای متعادل دریافت می کنند تا شکمشان راضی نگه دارد و بدنشان سالم بماند. اما برای کودکان نوپا، زمان صرف غذا ممکن است از بین برود یا از دست برود – به دلیل ظرافت، ابراز عقایدشان («تو فنجان اشتباهی به من دادی!»)، یا صرفاً به این دلیل که ثابت نشستن برایشان سخت است. علاوه بر این، شکم های کوچک فقط با کمی غذا پر می شوند.

آروغ نوزاد

آروغ نوزاد

آروغ نوزادتان اگر پدر و مادر جدیدی هستید، آروغ زدن نوزاد در چند ماه آینده به طبیعت دوم تبدیل خواهد شد. اما داشتن چند نکته مفید در مورد اصول اولیه آروغ زدن نوزاد ضرری ندارد! در اینجا یک راهنمای سریع در مورد چگونگی آروغ زدن موفقیت آمیز کودک و چرایی اهمیت آن وجود دارد.

کار درمانی چیست؟

کار درمانی چیست؟

کاردرمانی می‌تواند برای کودکان کوچکی که به آن نیاز دارند بسیار مفید باشد، اما بسیاری از والدین نمی‌دانند که چیست و آیا ممکن است برای فرزندشان مناسب باشد یا خیر.

چشم نوزاد

چشم نوزاد

علائم مشکلات چشمی در نوزادان و کودکان نوپا در دوران شیرخوارگی، چشمان کوچولوی شما حداقل سه نقش بزرگ را ایفا می کند:

نحوه تمرکز، ردیابی، درک عمق و تمایز اطلاعات بصری را بیاموزید.

دلایل گریه نوزاد

دلایل گریه نوزاد

چرا نوزادان تازه متولد شده گریه می کنند اگرچه کاملاً انتظار داشته اید که نوزادتان مرتب گریه کند، اما شنیدن ناله دلبند کوچولوی خود و ندانستن بلافاصله دلیل آن می تواند ناراحت کننده باشد. درک دلایل رایج گریه نوزادان می تواند به والدین و مراقبان کمک کند تا نیازهای کودکشان را محدود کنند و راه هایی برای آرام کردن او بیابند.

تغییر پوشک

تغییر پوشک

تغییر پوشک  را واضح بیان کنیم - نوزادان همیشه عاشق تعویض پوشک نیستند! هنگامی که شما ترجیح می دهید در حال حرکت باشید، مجبور به دراز کشیدن و آرام ماندن می تواند واقعاً دردسرساز باشد، بنابراین زمانی که زمان پوشک تمیز فرا می رسد، سر و صدا کردن، غر زدن و گریه کردن آن ها بسیار رایج است. خوشبختانه، راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید تعویض پوشک را کمی سرگرم‌کننده‌تر و کمتر زجرآور کنید.

هیپرتونی هیپوتونیا یا توان حرکتی چیست

هیپرتونی هیپوتونیا یا توان حرکتی چیست

هیپرتونی هیپوتونیا والدین یا مراقب بودن مستلزم یادگیری چیزهای زیادی در مورد نحوه عملکرد بدن است. برای اطمینان از رسیدن بچه های ما به نقاط عطف رشد، مهم است که همه چیز را از رشد شناختی گرفته تا مفاصل و استخوان ها و حتی توان ماهیچه ها درک کنیم. توان عضلانی دقیقاً همان چیزی است که ما در مورد هیپرتونیا و هیپوتونیا صحبت می کنیم.

آیا کودک شما به اندازه کافی غذا می خورد

آیا کودک شما به اندازه کافی غذا می خورد

کودک نوپا به اندازه کافی غذا می خورد برای والدین و مراقبین عادی است که فکر کنند آیا کودک نوپا آنها مواد مغذی کافی دریافت می کند یا خیر. کودکان نوپا به دلیل ناتوانی در نشستن در طول وعده های غذایی و به راحتی حواس پرت شدن در میانه لقمه بدنام هستند. بنابراین وقتی تمام ساندویچ های نیمه خورده و لقمه های میوه را حساب می کنید، آیا واقعا غذای کافی دریافت می کنند؟

برنامه غذایی نوزاد

برنامه غذایی نوزاد

یکی از بزرگترین سوالات والدین این است که چه زمانی باید انواع غذا را به نوزادشان بدهند. به عنوان متخصص در تغذیه، گفتار و زبان، درمان یکپارچه کودکان (ICT) یک رویکرد ساده دارد: هنگامی که کودک شما به نقاط عطف حرکتی جدید (مانند نشستن، خزیدن، یا راه رفتن) می رسد، این نشانه شما برای معرفی انواع جدید غذا است. این به این دلیل است که مهارت های حرکتی دهان کودک شما (مانند گاز گرفتن، جویدن و بلعیدن) در کنار مهارت های حرکتی درشت او رشد می کند

دندان قروچه یا ساییدن دندان به هم در کودکان

دندان قروچه یا ساییدن دندان به هم در کودکان

والدین و مراقبان معمولاً از ایجاد عاداتی که معمولاً با بزرگسالان مرتبط است توسط کودکان کوچک شگفت زده می شوند و دندان قروچه یکی از آنهاست. در بزرگسالی، ممکن است به دلیل استرس یا اضطراب، دندان ساینده شویم، اما چرا یک کودک نوپا آن سفیدهای مرواریدی جدید را به هم فشار می‌دهد؟

نوزادان نام خود را می دانند

نوزادان نام خود را می دانند

نام کودک اگر به آن فکر کنید، نام کودکتان اولین هدیه به او از طرف شماست! و از آنجایی که شما به احتمال زیاد زمان زیادی را صرف این هدیه کرده اید، احتمالاً از خود می پرسید که چه زمانی فرزند شما شروع به تشخیص نام خود می کند.

آیا باید کودکم را برای غذا خوردن  شب بیدار کنم؟

آیا باید کودکم را برای غذا خوردن شب بیدار کنم؟

مادر در حال شیر دادن به نوزاد کودک خوابش می برد در زمانیکه که می گوید زمان شیردهی است، می تواند معضلی را ایجاد کند! این امر مخصوصاً زمانی صادق است که اواخر شب است، روز طولانی سپری کرده‌اید، و نگاه کردن به کوچولوی خود در خواب عمیق را فقط می‌توان به عنوان سعادت خالص توصیف کرد. آیا اجازه دادن به نوزادتان خوب است؟ یا باید آنها را برای تغذیه بیدار کنید؟ در اینجا چند نکته مهم وجود دارد که به شما کمک می کند تا انتخاب درستی داشته باشید.

پاهای پرانتزی در کودکان و نوزادان

پاهای پرانتزی در کودکان و نوزادان

از هر 1000 نوزاد، یک نوزاد با یک نقص مادرزادی به نام پاچنبری متولد می شود. اصطلاح پزشکی talipes equinovaris است، اما معمولاً در دنیای پزشکی و عموم مردم به عنوان پای پرانتزی شناخته می‌شود.

چرا رنگ شیر مادر تغییر می کند؟

چرا رنگ شیر مادر تغییر می کند؟

اگر در حال خواندن این مطلب هستید، به احتمال زیاد متوجه شده اید که شیر مادر شما رنگی غیر از سایه سفید به نظر می رسد. قبل از اینکه دلیل تغییر رنگ را توضیح دهیم، بدانید که نیازی به ناراحتی نیست! در بیشتر موارد، تغییر رنگ شیر مادر کاملاً طبیعی است. بیایید دلایل بسیاری از سایه های شیر مادر را بررسی کنیم.

قنداق کردن نوزاد

قنداق کردن نوزاد

قنداق کردن تمرینی است که قرن هاست وجود داشته است، اما اینکه آیا این تکنیک باید یا نباید استفاده شود همیشه یک سوال بوده است. قنداق کردن شامل استفاده از پتوی کودک برای بستن محکم نوزاد به گونه ای است که حرکت اندام ها محدود شود. این به معنای کمک به کودک است که با تقلید از آغوش و فشار رحم احساس امنیت و امنیت کند. در حالی که برخی از والدین و مراقبان برای قنداق کردن ارزش زیادی قائل هستند، برخی دیگر آن را قدیمی و غیر ضروری می دانند. پس جواب چیست؟ قنداق کردن نوزادتان اشکالی ندارد؟ و اگر چنین است، چه زمانی باید متوقف شود؟

تأثیرات استفاده از تلفن همراه والدین بر رشد کودک

تأثیرات استفاده از تلفن همراه والدین بر رشد کودک

مطالعه اخیر منتشر شده در مجله توسعه کودک نشان داده است که استفاده گسترده از تلفن هوشمند توسط والدین ممکن است به طور بالقوه در رشد کودک نوپا اختلال ایجاد کند. قبل از اینکه این یافته‌ها را خلاصه کنیم، می‌خواهیم به والدین و مراقبین یادآوری کنیم که ما به دنبال این نیستیم تا شما را شرمنده کنیم - می دانیم که گوشی‌های تلفن همراه بخشی از زندگی هستند!

کودک درونگرا

کودک درونگرا

کودک درونگرا تماشای رشد شخصیت کودکان فرآیندی جذاب است! آیا آنها به کندی با افراد یا مکان های جدید گرم می شوند؟ آیا آنها ریسک پذیران بی باک هستند؟ آیا آنها هوس می کنند که در مرکز توجه قرار گیرند، یا زمان انفرادی آرام را ترجیح می دهند؟

یادگیری نوزاد در خواب

یادگیری نوزاد در خواب

یادگیری کودک در هنگام خواب ما می دانیم که چرت زدن برای نوزادان و کودکان نوپا ضروری است. بدون چرت زدن منظم، کوچولوها بیشتر مستعد تحریک پذیری، مشکلات تغذیه و خواب ضعیف در شب هستند. علاوه بر این، تحقیقات جدید نشان می دهد که چرت زدن نه تنها برای رشد بسیار مهم است، بلکه در واقع به کودکان کمک می کند تا یاد بگیرند!

یادگیری كلمات اشاره مهم جهت یادگیری خواندن

یادگیری كلمات اشاره مهم جهت یادگیری خواندن

کلمات دیدنی یادگیری خواندن کمک به فرزندتان برای تبدیل شدن به یک خواننده مستقل یک سفر هیجان انگیز (و گاهی اوقات خسته کننده) است. آنها ممکن است در طول مسیر با مشکل مواجه شوند، اما تشویق به عشق به مطالعه برای کودکان بسیار سودمند است. در طول سال‌ها، مربیان روش‌های شگفت‌انگیزی را کشف کرده‌اند که مغز کلمات نوشته شده را جذب می‌کند، و کلمات بینایی بخش اساسی این فرآیند هستند.