وبلاگ | صفحه 4

اخبار و دانستنی های پزشکی و حوزه سلامت

هیپرتونی هیپوتونیا یا توان حرکتی چیست

هیپرتونی هیپوتونیا یا توان حرکتی چیست

هیپرتونی هیپوتونیا والدین یا مراقب بودن مستلزم یادگیری چیزهای زیادی در مورد نحوه عملکرد بدن است. برای اطمینان از رسیدن بچه های ما به نقاط عطف رشد، مهم است که همه چیز را از رشد شناختی گرفته تا مفاصل و استخوان ها و حتی توان ماهیچه ها درک کنیم. توان عضلانی دقیقاً همان چیزی است که ما در مورد هیپرتونیا و هیپوتونیا صحبت می کنیم.

آیا کودک شما به اندازه کافی غذا می خورد

آیا کودک شما به اندازه کافی غذا می خورد

کودک نوپا به اندازه کافی غذا می خورد برای والدین و مراقبین عادی است که فکر کنند آیا کودک نوپا آنها مواد مغذی کافی دریافت می کند یا خیر. کودکان نوپا به دلیل ناتوانی در نشستن در طول وعده های غذایی و به راحتی حواس پرت شدن در میانه لقمه بدنام هستند. بنابراین وقتی تمام ساندویچ های نیمه خورده و لقمه های میوه را حساب می کنید، آیا واقعا غذای کافی دریافت می کنند؟

برنامه غذایی نوزاد

برنامه غذایی نوزاد

یکی از بزرگترین سوالات والدین این است که چه زمانی باید انواع غذا را به نوزادشان بدهند. به عنوان متخصص در تغذیه، گفتار و زبان، درمان یکپارچه کودکان (ICT) یک رویکرد ساده دارد: هنگامی که کودک شما به نقاط عطف حرکتی جدید (مانند نشستن، خزیدن، یا راه رفتن) می رسد، این نشانه شما برای معرفی انواع جدید غذا است. این به این دلیل است که مهارت های حرکتی دهان کودک شما (مانند گاز گرفتن، جویدن و بلعیدن) در کنار مهارت های حرکتی درشت او رشد می کند

دندان قروچه یا ساییدن دندان به هم در کودکان

دندان قروچه یا ساییدن دندان به هم در کودکان

والدین و مراقبان معمولاً از ایجاد عاداتی که معمولاً با بزرگسالان مرتبط است توسط کودکان کوچک شگفت زده می شوند و دندان قروچه یکی از آنهاست. در بزرگسالی، ممکن است به دلیل استرس یا اضطراب، دندان ساینده شویم، اما چرا یک کودک نوپا آن سفیدهای مرواریدی جدید را به هم فشار می‌دهد؟

نوزادان نام خود را می دانند

نوزادان نام خود را می دانند

نام کودک اگر به آن فکر کنید، نام کودکتان اولین هدیه به او از طرف شماست! و از آنجایی که شما به احتمال زیاد زمان زیادی را صرف این هدیه کرده اید، احتمالاً از خود می پرسید که چه زمانی فرزند شما شروع به تشخیص نام خود می کند.

آیا باید کودکم را برای غذا خوردن  شب بیدار کنم؟

آیا باید کودکم را برای غذا خوردن شب بیدار کنم؟

مادر در حال شیر دادن به نوزاد کودک خوابش می برد در زمانیکه که می گوید زمان شیردهی است، می تواند معضلی را ایجاد کند! این امر مخصوصاً زمانی صادق است که اواخر شب است، روز طولانی سپری کرده‌اید، و نگاه کردن به کوچولوی خود در خواب عمیق را فقط می‌توان به عنوان سعادت خالص توصیف کرد. آیا اجازه دادن به نوزادتان خوب است؟ یا باید آنها را برای تغذیه بیدار کنید؟ در اینجا چند نکته مهم وجود دارد که به شما کمک می کند تا انتخاب درستی داشته باشید.

پاهای پرانتزی در کودکان و نوزادان

پاهای پرانتزی در کودکان و نوزادان

از هر 1000 نوزاد، یک نوزاد با یک نقص مادرزادی به نام پاچنبری متولد می شود. اصطلاح پزشکی talipes equinovaris است، اما معمولاً در دنیای پزشکی و عموم مردم به عنوان پای پرانتزی شناخته می‌شود.

چرا رنگ شیر مادر تغییر می کند؟

چرا رنگ شیر مادر تغییر می کند؟

اگر در حال خواندن این مطلب هستید، به احتمال زیاد متوجه شده اید که شیر مادر شما رنگی غیر از سایه سفید به نظر می رسد. قبل از اینکه دلیل تغییر رنگ را توضیح دهیم، بدانید که نیازی به ناراحتی نیست! در بیشتر موارد، تغییر رنگ شیر مادر کاملاً طبیعی است. بیایید دلایل بسیاری از سایه های شیر مادر را بررسی کنیم.

قنداق کردن نوزاد

قنداق کردن نوزاد

قنداق کردن تمرینی است که قرن هاست وجود داشته است، اما اینکه آیا این تکنیک باید یا نباید استفاده شود همیشه یک سوال بوده است. قنداق کردن شامل استفاده از پتوی کودک برای بستن محکم نوزاد به گونه ای است که حرکت اندام ها محدود شود. این به معنای کمک به کودک است که با تقلید از آغوش و فشار رحم احساس امنیت و امنیت کند. در حالی که برخی از والدین و مراقبان برای قنداق کردن ارزش زیادی قائل هستند، برخی دیگر آن را قدیمی و غیر ضروری می دانند. پس جواب چیست؟ قنداق کردن نوزادتان اشکالی ندارد؟ و اگر چنین است، چه زمانی باید متوقف شود؟

تأثیرات استفاده از تلفن همراه والدین بر رشد کودک

تأثیرات استفاده از تلفن همراه والدین بر رشد کودک

مطالعه اخیر منتشر شده در مجله توسعه کودک نشان داده است که استفاده گسترده از تلفن هوشمند توسط والدین ممکن است به طور بالقوه در رشد کودک نوپا اختلال ایجاد کند. قبل از اینکه این یافته‌ها را خلاصه کنیم، می‌خواهیم به والدین و مراقبین یادآوری کنیم که ما به دنبال این نیستیم تا شما را شرمنده کنیم - می دانیم که گوشی‌های تلفن همراه بخشی از زندگی هستند!

کودک درونگرا

کودک درونگرا

کودک درونگرا تماشای رشد شخصیت کودکان فرآیندی جذاب است! آیا آنها به کندی با افراد یا مکان های جدید گرم می شوند؟ آیا آنها ریسک پذیران بی باک هستند؟ آیا آنها هوس می کنند که در مرکز توجه قرار گیرند، یا زمان انفرادی آرام را ترجیح می دهند؟

یادگیری نوزاد در خواب

یادگیری نوزاد در خواب

یادگیری کودک در هنگام خواب ما می دانیم که چرت زدن برای نوزادان و کودکان نوپا ضروری است. بدون چرت زدن منظم، کوچولوها بیشتر مستعد تحریک پذیری، مشکلات تغذیه و خواب ضعیف در شب هستند. علاوه بر این، تحقیقات جدید نشان می دهد که چرت زدن نه تنها برای رشد بسیار مهم است، بلکه در واقع به کودکان کمک می کند تا یاد بگیرند!

یادگیری كلمات اشاره مهم جهت یادگیری خواندن

یادگیری كلمات اشاره مهم جهت یادگیری خواندن

کلمات دیدنی یادگیری خواندن کمک به فرزندتان برای تبدیل شدن به یک خواننده مستقل یک سفر هیجان انگیز (و گاهی اوقات خسته کننده) است. آنها ممکن است در طول مسیر با مشکل مواجه شوند، اما تشویق به عشق به مطالعه برای کودکان بسیار سودمند است. در طول سال‌ها، مربیان روش‌های شگفت‌انگیزی را کشف کرده‌اند که مغز کلمات نوشته شده را جذب می‌کند، و کلمات بینایی بخش اساسی این فرآیند هستند.

ترس کودک از تزریق آمپول

ترس کودک از تزریق آمپول

بیایید بدون ترس با آن روبرو شویم - بسیاری از بزرگسالان از فکر آمپول زدن می لرزند، بنابراین جای تعجب نیست که اکثر بچه های جوان کاملاً از آنها وحشت دارند. اما از آنجایی که واکسن‌ها و داروهای تزریقی نقش مهمی در پیشگیری از بیماری‌ها و درمان بیماری‌ها ایفا می‌کنند، یافتن راه‌هایی برای آرامش کودکان در زمان مواجهه با آن تزریق و آمپولها ضروری است.

اهمیت سلامت روحي روانی در والدین

اهمیت سلامت روحي روانی در والدین

احتمالاً شنیده اید که مراقبت از خود در مورد فرزندپروری ضروری است. اگر به خودتان اهمیت نمی دهید چگونه می توانید از فرزندتان مراقبت کنید؟ گفتن این کلمات حکیمانه اغلب آسان تر از انجام دادن است، اما تحقیقات نشان می دهد که مراقبت از سلامت روان باید در اولویت زندگی والدین باشد.

 یادگیری CPR نوزاد و کودک (احیای قلبی ریوی) و مانور Heimlich برای جلوگیری از خفگی

یادگیری CPR نوزاد و کودک (احیای قلبی ریوی) و مانور Heimlich برای جلوگیری از خفگی

CPR کودک به عنوان والدین جدید، انتظار نمی رود همه چیز را بدانید. با این حال، موارد خاصی وجود دارد که باید برای همه مراقبین در اولویت قرار گیرد، و آن یادگیری CPR نوزاد و کودک (احیای قلبی ریوی) و مانور Heimlich برای جلوگیری از خفگی است.

 نخوابیدن کودک

نخوابیدن کودک

مشکلات پیش از خواب در بسیاری از خانواده ها، زمان رفتن به رختخواب است، برخی از کلماتی هستند که کمتر مورد توجه قرار می گیرند. بچه ها دوست ندارند آن را بشنوند و والدین از هرج و مرجی که اغلب پس از گفتن آن به وجود می آید می ترسند. وادار کردن بچه ها به رختخواب و ماندن در آنجا در طول شب برای بسیاری از خانواده ها یک چالش است. از آنجایی که خواب هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان بسیار مهم است، مشکلات قبل از خواب را نمی توان نادیده گرفت.

آموزش لباس پوشیدن به کودک

آموزش لباس پوشیدن به کودک

کودک نوپایی که لباس پوشیدن را یاد می گیرد، چند نقطه عطف مراقبت از خود وجود دارد که والدین مشتاقانه منتظر آن هستند، و لباس پوشیدن مستقل قطعا یکی از آنهاست! کودکان نوپا هنوز در حال تسلط بر مهارت های حرکتی هستند که برای لباس پوشیدن و درآوردن لباس ضروری است، بنابراین ممکن است به نظر یک شاهکار دست نیافتنی به نظر برسد. اما با حمایت شما و برخی تمرین‌های مهارت‌سازی، کودک نوپای شما در کمترین زمان آماده می‌شود تا خودش لباس بپوشد!

آموزش مثبت اندیشی به کودکان

آموزش مثبت اندیشی به کودکان

مثبت بودن بدن هنگامی که بسیاری از رسانه های ما زیبایی و استانداردهای تصویر غیرواقعی را ستایش می کنند، هم کودکان و هم بزرگسالان می توانند با مثبت بودن بدن مبارزه کنند. آموزش دادن به بچه ها برای ارزش گذاری ویژگی های فراتر از ظاهر قطعاً می تواند یک چالش باشد. اما انجام زودهنگام این کار به بچه ها (و حتی والدین!) کمک می کند تا یاد بگیرند بدن خود را دوست داشته باشند و خود و جهان را از دریچه ای پذیرنده تر ببینند.

کمک به کودکان در مقابل فشارمنفی همسن و سالهای آنها

کمک به کودکان در مقابل فشارمنفی همسن و سالهای آنها

کمک به کودکان در مقابل فشارمنفی همسن و سالهای آنها فشار دوستان والدین و مراقبان اغلب از فکر فشار همسن و سالهایشان به هم می ریزند. این جرقه دید کودکانی را ایجاد می کند که توسط دوستانشان برای انجام کاری خطرناک، بی رحمانه یا ساده احمقانه تحت فشار قرار می گیرند. همسالان به طور باورنکردنی بر بچه های سن مدرسه تأثیرگذار هستند، اما مهم است که به یاد داشته باشید که برخی از این متقاعد کردن می تواند مثبت باشد. این وظیفه والدین است که به بچه ها کمک کنند یاد بگیرند که چگونه در برابر فشار منفی همسالان مقاومت کنند و به دوستی هایی که بر زندگی آنها تأثیر مثبت می گذارد متمایل شوند.

  • جهت اطلاع از ساعت نوبت دهی به کانال ما بپیوندید