چگونه مادر متوجه شود نوزاد شیرخوارش سیر شده است و شیر او کافی است ؟

سه شنبه 21 اردیبهشت 1400 395

در چند روز نخست پس از تولد ممكن است حدود 7 الی 10 درصد وزن زمان تولدش را از دست بدهد. از حدود روز پنجم به بعد نوزاد بايد بر پايه‌ي منحني رشد وزن‌گيري مناسبي داشته باشند.

بهترین پزشکان ایران - قسمت اول

یکشنبه 19 اردیبهشت 1400 3190

در این مقاله به بررسی بهترین پزشکان کشور میپردازیم که با بررسی سوابق کاری امتیازات و مقالات بین المللی منتخب مجموعه گهوارک قرار گرفتند.
در قسمت اول به بررسی بهترین پزشکان داخلی کشور میپردازیم...

پوشیدن لباس نوزاد به چه صورت باید باشد ؟

یکشنبه 19 اردیبهشت 1400 632

در حد امکان لباس نوزاد دگمه نداشته باشد و یا ترجیحاً از لباس ­های زیپ‌دار استفاده نشود و در صورت وجود بند، به پشت نوزاد انداخته شود.

دمای مناسب برای مراقبت از نوزاد در منزل

شنبه 18 اردیبهشت 1400 575

از قرار دادن نوزاد در نزدیکی پنجره و بخاری اجتناب شود.اتاق نوزاد بایستی روشن باشد، ولی استفاده از نور مستقیم آفتاب مضر است.

واکسن COVID-19 چه تاثیراتی دارد ؟

جمعه 17 اردیبهشت 1400 522

واکسن ها با کارایی بالا و جنگ طبیعی که در بدن جهت دفاع طبیعی بدن ایجاد می کنند برای محافظت بیشتر ، احتمال ابتلا به بیماری را کاهش می دهند.

بهترین واکسن COVID-19

جمعه 17 اردیبهشت 1400 509

کرونا در دنیا تبدیل به یک اپیدمی غیر قابل مهار شده است.مردم بعضی از کشورها واقعا دچار یاس و نا امیدی شده اند از درمان این ویروس در مطلب زیر قصد داریم کمپانی های معروفی که در آمریکا مجوز پخش واکسن دارند را به شما عزیزان معرفی نماییم.

چگونه بفهمم كه شيرخوارم درست شير مي‌خورد؟

جمعه 17 اردیبهشت 1400 486

در شروع تغذيه، بيشتر شيرخواران بدني سفت دارند كه پس از تغذيه و سير شدنشان شل مي­گردد و آرامش مي‌يابند.

بهترین پزشکان اطفال مشهد | گهوارک

پنجشنبه 16 اردیبهشت 1400 1366

در مطلب فوق طی جدولی به ترتیب تعداد تقاضا و بررسی هایی که از طریق نظرسنجی صورت گرفته نام و گرایش پزشکی و آدرس و شماره تلفن بهترین پزشکان اطفال مشهد را در اختیار شما عزیزان قرار دادیم.

بهترین نامهای ایرانی

پنجشنبه 16 اردیبهشت 1400 691

در فهرست زیر نام‌های ایرانی به همراه معنی آن ذکر شده‌است برای اطلاعات بیشتر معانی نامهای ایرانی این مقاله را مطالعه کنید...

نحوه درست شیردهی نوزاد

پنجشنبه 16 اردیبهشت 1400 444

برای تغذیه نوزادی که در ابتدای زندگی فقط با شیر تغذیه می‌شود، یکی ازمهم‌ترین کارها این است که بتوانید درست و ایده‌آل به او شیر بدهید. چند حالت مختلف برای شیردهی مادر وجود دارد که مادر می تواند از این پوزیشن ها برای تغذیه نوزاد خود استفاده کند.

چه زمانی نوزاد باید تغذیه شود ؟

چهارشنبه 15 اردیبهشت 1400 533

تغذيه از پستان مادر، محدوديت زماني ندارد و نبايد آن را زمان بندي كرد. بهتر است هر زماني كه شيرخوار تقاضا مي كند، شيردهي انجام گيرد.

فواید شیردهی برای مادر نوزاد | گهوراک

سه شنبه 14 اردیبهشت 1400 585

شير مادر هميشه و همه جا تازه و در دسترس مي‌باشد، به اقتصاد خانواده نيز كمك مي‌كند، وزن مادر سريعتر به وزن قبل از بارداري برمي‌گردد.

فواید تغذیه با شیر مادر برای نوزاد | گهوارک

دوشنبه 13 اردیبهشت 1400 613

شير مادر به تنهايي همه‌ي نيازهاي غذايي شيرخوار را تا پايان 6 ماهگي برآورده مي‌سازد. كودك را در برابر بيماري‌ها و عفونت‌ها مقاوم‌تر مي‌سازد.

مراقبت از نوزاد در منزل ، تغذیه با شیر مادر

یکشنبه 12 اردیبهشت 1400 411

روزهای به خصوصی را در هفته تنها به وقت گذراندن با کودک خود اختصاص دهید و از مهمانی رفتن و شلوغ نمودن خانه در این روزها اجتناب ورزید.

ترخیص و چک کردن مناسب بودن شرایط مادر و نوزاد

شنبه 11 اردیبهشت 1400 420

عدم وجود مشکلات جنین و نوزاد ناشی از بیماری و عوارض بارداری و زایمان که در صورت وجود عوامل خطری برای سلامت نوزاد، تأخیر ترخیص نوزاد باید تا زمان رفع یا چاره یابی آن ادامه داشته باشد.

احتمال زردی در کدام دسته از نوزادان بیشتر است؟

جمعه 10 اردیبهشت 1400 380

نوزادان نارس یا نوزادانی که وزن تولد پایین دارند. (کمتر از 2500 گرم)نوزادان با ناسازگاری گروه‌های اصلی خون (ABO). مادرانی با گروه خونی O که نوزادشان گروه خونی Aیا B داشته باشد.

درمان های پیشرفته و سنتی برای زردی نوزاد

پنجشنبه 9 اردیبهشت 1400 661

موارد خفیف: بستری و قرار گرفتن در زیر نور مخصوص (فتوتراپی)
موارد شدید: تعویض خون هر قدر درمان زردی زودتر آغاز شود، احتماًل نیاز به تعویض خون کمتر خواهد بود. در فتوتراپی نور معمولي با طول موج مخصوص (420 تا 470 نانومتر) به پوست نوزاد تابانده مي شود.

علائم زردی در نوزاد | گهوارک

چهارشنبه 8 اردیبهشت 1400 521

علت اصلی زردی دوران نوزادی افزايش بیلیروبین ناشی از تخریب گلبول‌های قرمز جنینی و كاركرد ضعيف كبد در دفع كامل اين ماده از طريق صفرا مي‌باشد. همه نوزادن زردی خفیف را تجربه می‌کنند، چراکه هنوز کبد آنها تکامل کافی پیدا نکرده است.

شیوع ناشنوایی مادر زادی در نوزادان

سه شنبه 7 اردیبهشت 1400 449

ناشنوایی یکی از شایع‌ترین آنومالی‌های بدو تولد است و به طور تقریبی ‏بین 2-4 نوزاد از هر هزار تولد اتفاق می‌افتد.‏
توجه:‏پیش از آن‌که برنامه جامع جهانی غربالگری شنوایی اجرا شود، تست‌های ‏شنوایی تنها در نوزادانی انجام می‌شد که فاکتورهای خطر را داشتند، امّا ‏مشخص شد حدود نیمی از موارد کری در نوزادانی اتفاق می‌افتد که هیچ ‏ریسک فاکتوری ندارند. ‏

علل کاهش شنوایی حسی- عصبی در کودکان

دوشنبه 6 اردیبهشت 1400 433

کم شنوایی حسی‌عصبی عارضه تهدیدکننده‌ای نیست، ولی اگر به‌طور مناسب مدیریت نشود، می­‌تواند در توانایی شما برای برقراری ارتباط مداخله کند. به خواندن این مقاله ادامه دهید تا بفهمید که چه عواملی این کم شنوایی را ایجاد می­‌کند، چگونه می‌­توانید از بروز آن جلوگیری کنید.

>