درمان های خانگی برای درمان گلو درد کودکان

درمان گلو درد نوزاد 8 ماهه

بهترین و سریع ترین راه های درمان گلو درد کودکان

گلو درد در کودکان یکی از مشکلات دشوار برای همه والدین است. گلو درد یک عفونت است که سبب مشکلاتی در بلع کودکان ایجاد میکند. در این شرایط همیشه دسترسی به دکتر وجود ندارد. در این زمانها است که روشهای قدیمی خانگی به کمک شما میآیند. حتی پزشکان درمانهای خانگی آزمایش شده را مورد تایید قرار میدهند. دکتر فرهت میگوید این روشها اغلب عوارض جانبی ندارند، ارزان هستند و از محصولاتی استفاده میشود که همیشه در خانه وجود دارد و در دسترس است. در مقاله به درمان گلو درد نوزادان ودرمان گلو درد نوزاد 8 ماهه یا درمان گلو درد نوزاد چهار ماهه و دیگر نوزادان و کودکان خواهیم پرداخت. همچنین به این سوال جواب خواهیم داد که مادران و پدران میپرسند "برای گلو درد نوزاد چی خوبه" با ما در ادامه همراه باشید.

روش های درمان خانگی گلو درد نوزادان

از نظر دکتر احمد شاه فرهت در برخی موارد از گلو درد معاینه پزشک و تجویز دارو ضروری است، اما اغلب این بیماری خیلی جدی نیست و میتوان به وسیله درمانهای خانگی آن را درمان کرد. در اینجا ۱۰ درمان طبیعی برای گلو درد در کودکان عنوان شده است.

۱ موز برای گلو درد کودکان

موز یکی از بهترین داروهای گلو درد برای کودکان است. موز میوه نرمی است که به راحتی له میشود و به آسانی بلعیده می شود. این میوه همچنین منبع غنی از ویتامین B6، ویتامین C و پتاسیم است.

۲ سوپ / آبگوشت

درمان طبیعی گلو درد در کودکان میتواند به سادگی یک سوپ گرم یا آبگوشت بدون چربی زیاد باشد. این غذاها باعث میشود بدن آنها هیدراته شود و همچنین گلودرد را تسکین دهد. مراقب باشید سوپ فقط گرم باشد نه خیلی داغ که زبان کودک بسوزد.

۳ روغن حیوانی و گلو درد کودکان

بعد از ۶ ماهگی کودک میتوانید به او روغن حیوانی یا کره همراه با مقداری فلفل سیاه بدهید. این دو میتوانند گلودرد را تسکین دهند. روغن حیوانی دارای خواص ضد التهابی است که به کاهش التهاب در گلو کمک میکند.

۴ عسل و آبلیمو برای گلو درد کودک

عسل یک درمان عالی و قدیمی برای درمان گلودرد و سرماخوردگی است. از سوی دیگر، آبلیمو منبع غنی از ویتامین C است که تقویت کننده سیستم ایمنی بدن است. این نوشیدنی را میتوان با مخلوط کردن مقداری عسل و یک قاشق چایخوری آبلیمو و یک فنجان آب گرم آماده کرد. این نوشیدنی را ۳ تا ۴ بار در روز به کودک بدهید تا بدون هیچ زحمتی گلودرد درمان شود. با این حال هرگز به کودک زیر یک سال عسل ندهید زیرا ممکن است باعث بوتولیسم در کودک شود.

۵ سیر درمان گلو درد کودکان

چند حبه سیر را خرد کرده و در آب بجوشانید. بعد از خنک شدن، قطره ایی از مایع را به کمک قطره چکان در دهان کودک بگذارید. سیر دارای خواص ضد باکتری و ضد عفونی کننده است که باعث تسریع بهبود گلودرد می شود.

۶ روغن خردل و درمان گلو درد نوزاد

مقداری از روغن خردل را گرم کنید. میتوانید چند حبه سیر خرد شده و مقداری دانه شنبلیله به آن اضافه کنید. بعد از اینکه روغن خنک شد، روغن را به آرامی بر روی گلوی کودک ماساژ دهید. ماساژ گلو با روغن باعث گرم شدن گلو میشود و گلودرد کودک را آرام میکند.

۷ حمام آب گرم برای درمان گلو درد کودک

حمام کردن کودک یکی از راههای درمان گلو درد است، وان یا ظرف بزرگی را پر از آب داغ کنید. در و پنجره ها حمام را ببندید. هنگامی که حمام پر از بخار شد، کودک را به حمام ببرید. بخار آب سبب بهبود گلودرد میشود و او را آرام میکند.

۸ ماست در درمان گلو درد نوزاد

پرو بیوتیک هایی که در ماست وجود دارد، در کشتن میکروب هایی که باعث گلودرد می شوند به بدن کمک می کنند. علاوه بر این، بلعیدن ماست راحت است. ماست را با مقداری میوه مثل سیب رنده شده، موز یا انواع توت تازه مخلوط کنید تا برای کودک جذاب تر باشد. این کار اعث افزایش ویتامین C می شود که بهبود گلودرد را تسریع می بخشد.

۹ شیر مادر برای درمان گلو درد نوزاد

شیر مادر به عنوان یک تقویت کننده ایمنی برای نوزادان عمل می کند. آنتی بادی های موجود در شیر مادر کمک می کنند تا بدن کودک با انواع میکروب ها، باکتری ها و ویروس ها مبارزه کند. بنابراین نوزادانی که کمتر از ۶ ماه سن دارند نیازی به داروهای دیگر ندارند. شیر مادر بهترین درمان برای گلودرد در نوزادان است.

۱۰ دستگاه بخور برای گلو درد کودک

وجود دستگاه بخور در اتاق کودک باعث مرطوب نگه داشتن هوا و گلوی کودک می شود. با این حال به طور منظم دستگاه بخور را تمیز کنید و آب تازه درون آن قرار دهید. اگر چنین کاری را انجام ندهید، این دستگاه می تواند محلی برای رشد بیشتر باکتری ها باشد.

درمان های خانگی راحت هستند و در شرایط سخت مثل شب ها که رساندن کودک به پزشک سخت است، به شما کمک می کنند. با این حال، وقتی سلامتی کودکان در میان باشد اکثر مردم از این روش ها استفاده نمی کنند.