آموزش مثبت اندیشی به کودکان

مثبت بودن بدن هنگامی که بسیاری از رسانه های ما زیبایی و استانداردهای تصویر غیرواقعی را ستایش می کنند، هم کودکان و هم بزرگسالان می توانند با مثبت بودن بدن مبارزه کنند. آموزش دادن به بچه ها برای ارزش گذاری ویژگی های فراتر از ظاهر قطعاً می تواند یک چالش باشد. اما انجام زودهنگام این کار به بچه ها (و حتی والدین!) کمک می کند تا یاد بگیرند بدن خود را دوست داشته باشند و خود و جهان را از دریچه ای پذیرنده تر ببینند.

نکات برجسته:
کودکانی که تصویر بدنی سالمی دارند، اعتماد به نفس بیشتری دارند، عزت نفس بالاتری دارند، برای همه شکل ها و اندازه ها ارزش قائل هستند و کمتر به اختلالات خوردن مبتلا می شوند.
بدن کودکان با رشد و تکامل به شدت تغییر می کند، به همین دلیل است که آموزش مثبت اندیشی در سنین پایین بسیار مهم است.
در اینجا چند راه برای تقویت تصویر بدنی سالم با فرزندتان آورده شده است:
با نشان دادن مثبت بودن بدن خود نمونه خوبی بگذارید.
به بچه ها در مورد بدنشان و نحوه عملکرد آن آموزش دهید.
آنها را در معرض تصاویر مختلف بدن در رسانه ها قرار دهید.
روی سلامتی تمرکز کنید نه وزن.
چرا آموزش مثبت بودن بدن مهم است؟
در حالی که بسیاری از والدین و مراقبان تمایل دارند تصویر بدنی ضعیف را با دوران نوجوانی مرتبط کنند، دیدگاه‌های ناسالم در مورد ظاهر می‌تواند از همان دوران پیش دبستانی شروع شود. کودکانی که تصویر بدنی سالمی دارند، اعتماد به نفس بیشتری دارند، عزت نفس بالاتری دارند، برای همه شکل ها و اندازه ها ارزش قائل هستند و کمتر به اختلالات خوردن مبتلا می شوند.

درمانگر اختلال خوردن راشل میلنر، روانپزشکی. به نیویورک تایمز گفت: "ما نمی‌خواهیم بچه‌هایمان یاد بگیرند که خودشان را هر زمان که مورد تمسخر قرار می‌گیرند یا احساس می‌کنند که مناسب نیستند، تغییر کنند. ما می‌خواهیم آنها در مقابل این نوع انگ بایستند." بدن کودکان با رشد و تکامل آنها به شدت تغییر می کند، به همین دلیل است که آموزش مثبت اندیشی در سنین پایین بسیار مهم است.

نکاتی برای تشویق تصویر بدنی سالم
در اینجا چند راه برای تقویت تصویر بدنی سالم با فرزندتان آورده شده است:

از خودت شروع کن

هر روز ما با پیام هایی در مورد رژیم غذایی و تصاویری که بر جذابیت تاکید دارند بمباران می شویم. جای تعجب نیست که یک تصویر بدنی ناسالم می تواند ما را تا بزرگسالی دنبال کند! با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که بچه ها می توانند به طور باورنکردنی نسبت به مسائل مربوط به تصویر بدن ما آگاه باشند. مراقب آنچه در مورد بدن خود در برابر فرزندتان می گویید باشید. به آن‌ها اجازه دهید تا ببینند که شما عیب‌ها را در آغوش می‌گیرید و در مورد بدنتان به شیوه‌ای مثبت صحبت می‌کنید. پذیرش بیشتر بدن ما نه تنها به نفع کودکان است بلکه به ما کمک می کند زیبایی منحصر به فرد همه ما را تشخیص دهیم.

درباره بدن صحبت کنید

بچه ها باید در مورد بدن خود و اینکه چگونه انسان ها در همه شکل ها و اندازه ها هستند یاد بگیرند. یادگیری در مورد نحوه عملکرد بدن می تواند تمرکز را از ظاهر بدن تغییر دهد. بازی‌ها یا فعالیت‌هایی را انجام دهید که اعضای بدن را مشخص می‌کند، کارهایی که انجام می‌دهند و اینکه چقدر فوق‌العاده هستند.

در اینجا مثالی برای کودکان پیش دبستانی آورده شده است. از آن‌ها بخواهید به بینی‌شان اشاره کنند، بپرسند که بینی‌شان چه می‌کند، و به آن‌ها بگویند که بینی‌شان چقدر زیبا است، زیرا می‌تواند انجام دهد (به آن‌ها کمک کنید گل‌ها یا کلوچه‌ها را از فر بو کنند).

آنها را در معرض تصاویر مختلف بدن در رسانه قرار دهید

سعی کنید فرزندتان را در معرض شخصیت هایی با شکل های بدن، اندازه ها، تفاوت های رشدی و نژادهای مختلف قرار دهید. بدون تنوع در کتاب‌ها، برنامه‌های تلویزیونی یا فیلم‌هایشان، ممکن است برای بچه‌ها سخت باشد که احساس کنند در آن حضور دارند یا شناخته می‌شوند. به یاد داشته باشید که ویژگی های فراتر از ظاهر شخصیت ها مانند هوش، شوخ طبعی و مهربانی را برجسته کنید.

روی سلامتی تمرکز کنید نه وزن

در سال 2016، آکادمی اطفال آمریکا گزارشی منتشر کرد که در آن به والدین و مراقبان توصیه می شد که درباره وزن، رژیم غذایی یا اندازه بدن با کودکان خردسال بحث نکنند. تاکید بر وزن بر سلامت می تواند کودکان را در معرض خطر ابتلا به اختلالات خوردن در نوجوانی قرار دهد. وقتی صحبت از غذا و ورزش می شود، سعی کنید روی فواید سلامتی و تفریح تمرکز کنید. ایجاد یک رابطه سالم با غذا و فعالیت بدنی در سنین پایین می تواند به کودکان کمک کند تا از وعده های غذایی مغذی لذت ببرند و تا بزرگسالی ورزش کنند. بعلاوه، در حین رشد، احتمال کمتری دارد که درگیر اندازه و وزن بدن شوند.

به یاد داشته باشید که تصویر مثبت بدن با شما شروع می شود! قرار دادن یک الگوی خوب برای بچه ها می تواند به آنها کمک کند تا یاد بگیرند که خودشان و ظاهرشان را دوست داشته باشند.