پرسش و پاسخ پزشکی

سلام اقای دکتر فرهت دخترم الان 3 ماهشه.وزن تولد 2100.دوماه و 20 روزگی اوردم پیشتون وزنش 5500.من چندروز پیشم سوال پرسیدم ازتون که دخترم سرماخورده دیفن دادین بهش شبی دو سی سی.باید تا چندشب بدم؟ده شب دادم خس خس و سرفه ش خوب شد و حالش بهتر شد و راحت میخوابید ولی بعد ده شب ندادم.امروز دوباره خیلی سرفه میکنه وخیلی سینه ش خلط داره خس خس میکنه و نمیتونه درست نفس بکشه و اصلا هم نمیخوابه...ادامه بدم دیفن یا نه و اینکه تا چندشب دیگه بهش بدم؟دادن طولانی دیفن ضرر نداره؟و سوال دوم اینکه اقای دکتر دختر من اصلا نمیخوابه دو روز کامل بیداره و هی شیر میخوره و بعدش فقط چندساعت میخوابه.بعضی وقتام ده دقیقه میخوابه بعد زور میزنه و زود از خواب میپره.پیشتون که آوردم شما گفتین یک ماه دیگه خوب میشه.گریه نمیکنه فقط بیداره و دور و برش نگاه میکنه.شیرم زیاده اما بقیه میگن شیرت آبکیه دخترت سیر نمیشه که نمیخوابه بهش شیرخشک بده.با توجه به وزنگیریش و پوشکش که روزی چندبار ادرار و مدفوع داره و اینکه گریه نمیکنه ایا واقعا نخوابیدنش از گرسنگی هست؟شیرخشک لازمه بهش بدم؟اینهمه بیداری برای نوزاد سه ماهه ضرر نداره؟؟؟
مهلا دیندار دیدگاه: 0 بازدید: 904 1398/11/04 17:27
پاسخ از: دکتر احمدشاه فرهت
ديفن را تا يك هفته بدهيد ودر صورت عدم بهبودي ويزيت شود در مورد وزن گيري كودك شما بيش از حد ميباشد و شير شما به ميزان كافي بوده و نيازي به شير كمكي نميباشد پس به صحبت ديگران توجه نكنيد در مورد خواب نيز بفرماييد متوسط چند ساعت در روز ميخوابد ؟
گهوارک

سوالات پزشکی نوزادان

در گهوارک می توانید پاسخ تمام سوالات مربوط به مشکلات نوزادان را پیدا کرده و از مشاوه آنلاین استفاده کنید. همچنین اگر مطلب مورد نظر شما پیش تر توسط کاربران مطرح نشده بود، می توانید پرسش خود را مطرح کرده تا در اولین فرصت توسط تیم پزشکی همکار با ما به آن پاسخ داده شود.

پرسش به سوالات مادران

گهوارک با همکاری مجموعه ای از پزشکان متخصص، متعهد و تضمین شده به تمام سوالات شما مادران عزیز پاسخ می دهد. شما می توانید در هر ساعت از شبانه روز و حتی در ایام تعطیل به طور مستقیم با پزشک مورد نظر خود گفت و گو کرده و سوالاتتان در ارتباط با بیماری ها و مسائل مربوط به نوزادان را مطرح کنید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. متخصصان ما به پرسش های شما در حوزه های گوناگون اعم از مسائل بهداشتی، واکسیناسیون، شیردهی و تغذیه، تغذیه نوپا، اختلالات یادگیری، دهان و دندان، تربیت و روانشناسی و ... پاسخ خواهند داد.