پرسش و پاسخ پزشکی

سلام اقای دکتر فرهت خسته نباشید،پسر من ۱۲ فروردین واکسن شش ماهگیش رو زده و از روز ۱۴ این ماه قطره اهن رو شروع کردم روز اول با اب سیب قاطی کردم و دادم تا خورد بالا اورد روز دوم بعد یه ساعت هر چی شیر و فرنی خورده بود بالا اورد و باعث شده که از اون روز وقتی فرنی و سوپ میخوره عوق بزنه و زور به گلوش بیاد من غذای کمکی رو از پنج ماهگی شروع کردم .حالا بفرمایید چاره چیه برا قطره اهن ؟ اگه ندم چه اتفاقی میوفته ؟ایا قطره ای هس که مزه نداشته باشه، چکار کنم که هم قطره اهن بخوره و هم باعث نشه از غذا بدش بیاد؟
ارشاویر حسینی دیدگاه: 0 بازدید: 804 1399/01/18 17:09
پاسخ از: دکتر احمدشاه فرهت
شروع غذاي كمكي ٥ ماهگي مناسب است در مورد اهن بايد حتما در دوسال اول زندگي داده شود تا رشد مغزي شيرخوار كامل شود ميتوانيد از قطره سيدرال استفاده كنيد يا ايروفيكس هر دو خوب هستند
گهوارک

سوالات پزشکی نوزادان

در گهوارک می توانید پاسخ تمام سوالات مربوط به مشکلات نوزادان را پیدا کرده و از مشاوه آنلاین استفاده کنید. همچنین اگر مطلب مورد نظر شما پیش تر توسط کاربران مطرح نشده بود، می توانید پرسش خود را مطرح کرده تا در اولین فرصت توسط تیم پزشکی همکار با ما به آن پاسخ داده شود.

پرسش به سوالات مادران

گهوارک با همکاری مجموعه ای از پزشکان متخصص، متعهد و تضمین شده به تمام سوالات شما مادران عزیز پاسخ می دهد. شما می توانید در هر ساعت از شبانه روز و حتی در ایام تعطیل به طور مستقیم با پزشک مورد نظر خود گفت و گو کرده و سوالاتتان در ارتباط با بیماری ها و مسائل مربوط به نوزادان را مطرح کنید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. متخصصان ما به پرسش های شما در حوزه های گوناگون اعم از مسائل بهداشتی، واکسیناسیون، شیردهی و تغذیه، تغذیه نوپا، اختلالات یادگیری، دهان و دندان، تربیت و روانشناسی و ... پاسخ خواهند داد.

  • جهت اطلاع از ساعت نوبت دهی به کانال ما بپیوندید