پرسش و پاسخ پزشکی

با سلام من فرزندم شش ماه و ۲۱ روزشه با وزن۶ کیلو نهصد در ضمن وزن بدو تولدش دو کیلو بود علت سزارین افزایش مقاومت شریانی بند نافی بود ،تقریبا از یک ماهگی در مدفوع فرزندم خون دیدم دفع خون به نوعی بود که بعد از مدفوع، خون از مقعد خارج میشد و بواسیر هم نداشت تا اینکه با مراجعه به چندین متخصص علت رو آلرژی به پروتئین گاوی تشخیص دادن که من با رعایت این رژیم هیچ تغییری در بهبودی فرزندم نمیدیدم و این دفع خون به مرور با مدفوع مخلوط بود.تا که در ۵ ماهگی پزشک متخصص به من گفت رژیم روکنار بگذارم چون مشخص نیست بچه به چه موادی آلرژی نشون میده و گفتند خونهایی هم که دفع میشه مربوط به التهاب روده است و جای نگرانی ندارد ودر صورتی که دفع خون خیلی زیاد شد مجددا رژیم رو شروع کنم.تا اینکه در ۶ماهگی شاهد دفع خون زیاد شدم و رنگ پریدگی رو در صورتش احساس کردم و با مراجعه به دکتر و ارائه ازمایش خون ،گفتند خیلی کم خونه و باید رژیم رو بگیری و قرص پردنیزولون و شربت آلمینیوم براش تجویز کردن .با توجه به عوارض دارویی که این قرص داره باید به فرزندم بدم یا که نه؟
محمدسام عصمتی دیدگاه: 1 بازدید: 686 1399/02/13 01:02
پاسخ از: دکتر احمدشاه فرهت
با سلام با توجه به مواردي كه گفتين حساسيت به لبنيات در يك ماهگي خيلي زود بوده و شايد تشخيص خوبي در اين سن نباشد در مورد ادامه دادن دارو هم بايد حتما ويزيت شده وازمايش مدفوع كامل داده شود تا علت دفع خون مشخص شود واينكه بگوييم دارو را ادامه دهيد يا خير بستگي به معاينه و ازمايشات دارد
گهوارک

سوالات پزشکی نوزادان

در گهوارک می توانید پاسخ تمام سوالات مربوط به مشکلات نوزادان را پیدا کرده و از مشاوه آنلاین استفاده کنید. همچنین اگر مطلب مورد نظر شما پیش تر توسط کاربران مطرح نشده بود، می توانید پرسش خود را مطرح کرده تا در اولین فرصت توسط تیم پزشکی همکار با ما به آن پاسخ داده شود.

پرسش به سوالات مادران

گهوارک با همکاری مجموعه ای از پزشکان متخصص، متعهد و تضمین شده به تمام سوالات شما مادران عزیز پاسخ می دهد. شما می توانید در هر ساعت از شبانه روز و حتی در ایام تعطیل به طور مستقیم با پزشک مورد نظر خود گفت و گو کرده و سوالاتتان در ارتباط با بیماری ها و مسائل مربوط به نوزادان را مطرح کنید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. متخصصان ما به پرسش های شما در حوزه های گوناگون اعم از مسائل بهداشتی، واکسیناسیون، شیردهی و تغذیه، تغذیه نوپا، اختلالات یادگیری، دهان و دندان، تربیت و روانشناسی و ... پاسخ خواهند داد.