پرسش و پاسخ پزشکی

سلام آقای دکتر.. وقتتون بخیر..
دختر من ۵۰‌روزشه.. ۱/۲روزی‌‌ میشه که ناگهانی و به دفعات عضلاتش منقبض میشه و کمی صورتش سرخ میشه و دستاشو کامل‌ باز میکنه و حدودا این اتفاق ۵/۶ ثانیه طول میکشه و‌ هیچ‌ کنترلی هم روش نداره..حتی آخرین بار با شدت بیشتری صورتش کامل سرخ شد و نفسش حبس شد و بعد که این حالت تموم شد شدیدا گریه کرد.. این حالت مشابه زمانیه که کودک میترسه یا مثلا از ارتفاع‌ یهویی بیاد پایین یا شوکی بهش وارد بشه منتهی زمانیکه این انقباض رخ میده هیچ استرس یا تنشی که متوجه نوزاد بشه وجود نداره.. کاملا در آرامش‌ و‌ زمانیه که کودک سرحاله و‌ البته ناگهانی انفاق میوفته.. ممنون میشم راهنمایی‌ بفرمایید و‌ مارو از نگرانی نجات بدین.
سیده آوا هاشمی دیدگاه: 2 بازدید: 1374 1399/03/05 00:29
پاسخ از: دکتر احمدشاه فرهت
سلام مورد اول اينكه بفرماييد بعد از شير خوردن هستش يا نه ؟ معمولا اين موارد مهم نميباشد البته بهتر است فيلم تهيه شود و ويزيت شود با احتمال بالا يك رفلكس طبيعي بوده و احتمال خيلي كم نوعي تشنج ولي حتما فيلم تهيه كنيد و ويزيت شود
گهوارک

سوالات پزشکی نوزادان

در گهوارک می توانید پاسخ تمام سوالات مربوط به مشکلات نوزادان را پیدا کرده و از مشاوه آنلاین استفاده کنید. همچنین اگر مطلب مورد نظر شما پیش تر توسط کاربران مطرح نشده بود، می توانید پرسش خود را مطرح کرده تا در اولین فرصت توسط تیم پزشکی همکار با ما به آن پاسخ داده شود.

پرسش به سوالات مادران

گهوارک با همکاری مجموعه ای از پزشکان متخصص، متعهد و تضمین شده به تمام سوالات شما مادران عزیز پاسخ می دهد. شما می توانید در هر ساعت از شبانه روز و حتی در ایام تعطیل به طور مستقیم با پزشک مورد نظر خود گفت و گو کرده و سوالاتتان در ارتباط با بیماری ها و مسائل مربوط به نوزادان را مطرح کنید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. متخصصان ما به پرسش های شما در حوزه های گوناگون اعم از مسائل بهداشتی، واکسیناسیون، شیردهی و تغذیه، تغذیه نوپا، اختلالات یادگیری، دهان و دندان، تربیت و روانشناسی و ... پاسخ خواهند داد.