پرسش و پاسخ پزشکی

سلام دکتر پسر من ۸ و ۶۰۰ وزن داره و ۷ ماهش ۴ روز دیگه تموم میشه از اول ۶ ماهگی هم غذا رو شروع کردم خواستم بدونم واسه استخوان بندی و سیستم دفاعی قوی چه چیز هایی میشه داد الان فقط سوپ و میوه و کوکو سیب زمینی و زرده تخم مرغ و گاهی هم حریره بادام میدم ولی احساس میکنم خیلی کمه و بایو تنوع بیشتری داد آیا خرما و تخم بلدرچین هم میشه داد ؟
نیما نظامی دیدگاه: 1 بازدید: 332 1399/04/01 08:32
پاسخ از: دکتر احمدشاه فرهت
سلام نكته اول اينكه بايد غذاي كمكي بدين صورت باشد كه هفته اي يك نوع غذا داده شود تا در صورت حساسيت به غذا نوع ان مشخص شود در مورد نوع غذا فرني حريره بادام و سوپ صاف شده و پوره سيب زميني تركيبات خوبي بوده ميوه هم سيب و موز بدهيد ترجيحا خرما و تخم بلدرچين از بعد ٨ ماهگي بدهيد البته فقط اين نكته را بدانيد همه غذا ها بايد كاملا صاف شده باشد در اين سن
گهوارک

سوالات پزشکی نوزادان

در گهوارک می توانید پاسخ تمام سوالات مربوط به مشکلات نوزادان را پیدا کرده و از مشاوه آنلاین استفاده کنید. همچنین اگر مطلب مورد نظر شما پیش تر توسط کاربران مطرح نشده بود، می توانید پرسش خود را مطرح کرده تا در اولین فرصت توسط تیم پزشکی همکار با ما به آن پاسخ داده شود.

پرسش به سوالات مادران

گهوارک با همکاری مجموعه ای از پزشکان متخصص، متعهد و تضمین شده به تمام سوالات شما مادران عزیز پاسخ می دهد. شما می توانید در هر ساعت از شبانه روز و حتی در ایام تعطیل به طور مستقیم با پزشک مورد نظر خود گفت و گو کرده و سوالاتتان در ارتباط با بیماری ها و مسائل مربوط به نوزادان را مطرح کنید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. متخصصان ما به پرسش های شما در حوزه های گوناگون اعم از مسائل بهداشتی، واکسیناسیون، شیردهی و تغذیه، تغذیه نوپا، اختلالات یادگیری، دهان و دندان، تربیت و روانشناسی و ... پاسخ خواهند داد.

>