پرسش و پاسخ پزشکی

سلام
دختر من ۶ ماهشه و چند روزیه که شکمش کار نمیکنه و یبوست داره وقتی هم کار میکنه خیلی کم، سفت و سبز که البته سبز بودنش فکر کنم بخاطر شربت آهن باشه. امروز شدیدا زور میزد و گریه میکرد و خیلی واسه دفعش اذیت بود و مقعدش خونی شد ولی خیلی کم دستشویی کرد.
ممکنه این یبوست به خاطر شربت آهن سیدرال باشه که بهش میدم؟شربت آهن رو چه زمانی از روز باید بخوره که یبوست نشه؟
برای نرم شدن دستشوییش بهش هویج پخته دادم،نبات داغ،ترنجبین،حریره بادام،سوپی که داخلش کدو سبز و هویج و نخود سبز و روغن زیتونه.کمی هلوی پوره شده و کمی بارهنگ هم دادم.دیگه باید چیکار کنم؟؟
وزنش ۷ کیلو و ۷۰۰
و نوع تغذیه شیر مادر،حریره بادام و سوپ.
حانیه نادی یزدی دیدگاه: 1 بازدید: 1261 1399/04/02 01:00
پاسخ از: دکتر احمدشاه فرهت
معمولا سن ٦ ماهگي براي يبوست شايع نبوده و با توجه به علايمي كه فرمودين بهتر است ويزيت شود تا در صورت نياز دارو شروع گردد
گهوارک

سوالات پزشکی نوزادان

در گهوارک می توانید پاسخ تمام سوالات مربوط به مشکلات نوزادان را پیدا کرده و از مشاوه آنلاین استفاده کنید. همچنین اگر مطلب مورد نظر شما پیش تر توسط کاربران مطرح نشده بود، می توانید پرسش خود را مطرح کرده تا در اولین فرصت توسط تیم پزشکی همکار با ما به آن پاسخ داده شود.

پرسش به سوالات مادران

گهوارک با همکاری مجموعه ای از پزشکان متخصص، متعهد و تضمین شده به تمام سوالات شما مادران عزیز پاسخ می دهد. شما می توانید در هر ساعت از شبانه روز و حتی در ایام تعطیل به طور مستقیم با پزشک مورد نظر خود گفت و گو کرده و سوالاتتان در ارتباط با بیماری ها و مسائل مربوط به نوزادان را مطرح کنید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. متخصصان ما به پرسش های شما در حوزه های گوناگون اعم از مسائل بهداشتی، واکسیناسیون، شیردهی و تغذیه، تغذیه نوپا، اختلالات یادگیری، دهان و دندان، تربیت و روانشناسی و ... پاسخ خواهند داد.

  • جهت اطلاع از ساعت نوبت دهی به کانال ما بپیوندید