پرسش و پاسخ پزشکی

آقای دکتر شاه فرهت سلام مجدد
آقای دکتر من مامان مهدیاس هستم شیر خودمو میریزم تو شیشه بهش میدم میخوره و با طعم شیرم مشکلی ندارد حتی بهتر از شیر خشک میخوره اما تو بیداری سینه قبول نمیکنه. لطفا راهنماییم کنین تا عادتش بدم سینه رو تو بیداری بگیره و سوال دیگر اینه که
بچه تو این سن (دو ماه و بیستوچهار روز)هر وعده با سینه مادر حدودا چند میل شیر میخوره؟
و چند میل شیشه درست کنم یا شیر بدوشم هر وعده؟
و هر چند ساعت یکبار بهش شیر بدم؟
این نکته رو هم بگم که شب تا صبح برای گرسنگی بیدار نمیشه و گریه نمیکنه برای گرسنگی سرش تکان میخوره و متوجه میشم گرسنشه و با سینه شیرش میدم . و روزا دستاشو که میخوره متوجه میشم گرسنشه در طول روز هر دو ساعت یکبار شصتا شیشه رو هم بد بد و به زور میخوره با این که گرسنشه برای حل این مشکل چی کار کنم؟
تا به حال دو نوبت مهدیاسو حضوری ویزیت کردین و هر دو بار فرمودین مهدیاس پرخوره و خیلی زور میزنه و گفتم شیر از سینه نمیخوره و شیشه میخواد فرمودین مرداد خوب میشه و دارو های کولیک دادین با اینکه مثل خیلی از نوزادا چند ساعت مداوم گریه نمیکنه و اگر خوابش بیاد گریه میکنه آیا لازمه که دارو های کولیک رو (کولیف_کریپ میکسچر_پدی لاکت)رو ادامه بدم؟
مهدیاس عبدی تازیک دیدگاه: 1 بازدید: 4010 1399/04/17 02:05
پاسخ از: دکتر احمدشاه فرهت
سلام در مورد گرفتن سينه گفتم بايد بتدريج اين كار انجام شود و عادت به شيشه نموده است تا شير راحت بميرد ميزان شير هر ساعت ٣٥ سي سي كفايت ميكند البته وزن را نفرموديد ولي حدود ٥ كيلو اگر باشد ٣٥ سي سي كه توصيه به شير دهي هر دو ساعت ميشود بتدريج كوليك براي شيرخوار ايجاد ميشود و تا ٤ ماهگي تشديد ميابد و سپس كم ميشود نگران نباشيد يكم صبر داشته باشيد
گهوارک

سوالات پزشکی نوزادان

در گهوارک می توانید پاسخ تمام سوالات مربوط به مشکلات نوزادان را پیدا کرده و از مشاوه آنلاین استفاده کنید. همچنین اگر مطلب مورد نظر شما پیش تر توسط کاربران مطرح نشده بود، می توانید پرسش خود را مطرح کرده تا در اولین فرصت توسط تیم پزشکی همکار با ما به آن پاسخ داده شود.

پرسش به سوالات مادران

گهوارک با همکاری مجموعه ای از پزشکان متخصص، متعهد و تضمین شده به تمام سوالات شما مادران عزیز پاسخ می دهد. شما می توانید در هر ساعت از شبانه روز و حتی در ایام تعطیل به طور مستقیم با پزشک مورد نظر خود گفت و گو کرده و سوالاتتان در ارتباط با بیماری ها و مسائل مربوط به نوزادان را مطرح کنید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. متخصصان ما به پرسش های شما در حوزه های گوناگون اعم از مسائل بهداشتی، واکسیناسیون، شیردهی و تغذیه، تغذیه نوپا، اختلالات یادگیری، دهان و دندان، تربیت و روانشناسی و ... پاسخ خواهند داد.

  • جهت اطلاع از ساعت نوبت دهی به کانال ما بپیوندید