پرسش و پاسخ پزشکی

باسلام وخسته نباشيد خدمت اقاي دكتر شاه فرهت
من مدتي است كه متوجه بيماري كوليت اولسترا شده ام و دكتر برايم مزالوور تجويز كرده است هفته اول روزي ٦عدد و هفته بعد دوتا صبح و دو تا شب ،ايا اين دارو تاثيري بر پسر ١٣ماهه شير خوارم دارد ؟ايا لازم است شيردهي را قطع كنم تا در حال و اينده دچار مشكل نشود؟
با اينكه پزشك معالجم در جريان شيردهي هستند من هنوز به دليل نگراني از تاثير دارو مصرف را شروع نكرده ام .
عاجزانه خواهشمندم راهنمايي بفرماييد.
روزبهان احمدي دیدگاه: 0 بازدید: 315 1399/12/16 08:27
پاسخ از: دکتر احمدشاه فرهت
با سلام در واقع ترشح دارو در شير مادر ثابت نشده است ولي بهتر است شير دهي انجام نشود در مورد شيرخوار شما نيز چون بالاي يك سال بوده ميتوانيد غذاي كمكي و شير گاو را جايگزين نماييد چون يك سال اول زندگي اولويت شير مادر و سال دوم ارجحيت با غذاي كمكي است
گهوارک

سوالات پزشکی نوزادان

در گهوارک می توانید پاسخ تمام سوالات مربوط به مشکلات نوزادان را پیدا کرده و از مشاوه آنلاین استفاده کنید. همچنین اگر مطلب مورد نظر شما پیش تر توسط کاربران مطرح نشده بود، می توانید پرسش خود را مطرح کرده تا در اولین فرصت توسط تیم پزشکی همکار با ما به آن پاسخ داده شود.

پرسش به سوالات مادران

گهوارک با همکاری مجموعه ای از پزشکان متخصص، متعهد و تضمین شده به تمام سوالات شما مادران عزیز پاسخ می دهد. شما می توانید در هر ساعت از شبانه روز و حتی در ایام تعطیل به طور مستقیم با پزشک مورد نظر خود گفت و گو کرده و سوالاتتان در ارتباط با بیماری ها و مسائل مربوط به نوزادان را مطرح کنید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. متخصصان ما به پرسش های شما در حوزه های گوناگون اعم از مسائل بهداشتی، واکسیناسیون، شیردهی و تغذیه، تغذیه نوپا، اختلالات یادگیری، دهان و دندان، تربیت و روانشناسی و ... پاسخ خواهند داد.

>