پرسش و پاسخ پزشکی

سلام، من یک دختر ویک پسر ۱ سال و ۴ ماهه دارم که دوقلو هستند، پسرم از جمعه اسهال استفراغ داشته، که دو روز اول تب هم میکرد، تب واستفراغ قطع شده ولی هنوز کمی اسهال است روزی حدودا چهار الی پنج بار شکمش کار میکند، از دیشب نقاط ریز و کم رنگی روی شکمش دیده شد (نقاط بدون برجستگی هستند)، امروز این نقاط بیشتر و پررنگتر شدند بطوری که این نقاط جلوی بدن،پشت و کمی روی پاها و صورتش دیده می شوند. دلیل وجود این نقاط را می خواستم بدانم، در ضمن هم دختر و هم پسرم اصلا اشتها ندارند و هیچی نمی خورند برای اشتهایشان چیکار کنم؟اشکالی ندارد؟وزن هر دو حدود ۹ کیلو و نیم هست.
یاسین و یسنا هوشمندیان دیدگاه: 0 بازدید: 254 1398/08/15 19:14
پاسخ از: دکتر احمدشاه فرهت
در مورد وزن شیرخواران با توجه به دو قلو بودن فرزندان احتمالا وزن تولد کمتر از سایر نوزادان بوده و تا ٢ سالگی از شیرخواران دیگر وزن گیری عقبتر بوده در مورد ضایعات بدنبال اسهال هم معمولا میتواند عامل ویروسی علت باشد ولی بهتر است حتما ویزیت شود تا بهتر تصمیم گیری شود
گهوارک

سوالات پزشکی نوزادان

در گهوارک می توانید پاسخ تمام سوالات مربوط به مشکلات نوزادان را پیدا کرده و از مشاوه آنلاین استفاده کنید. همچنین اگر مطلب مورد نظر شما پیش تر توسط کاربران مطرح نشده بود، می توانید پرسش خود را مطرح کرده تا در اولین فرصت توسط تیم پزشکی همکار با ما به آن پاسخ داده شود.

پرسش به سوالات مادران

گهوارک با همکاری مجموعه ای از پزشکان متخصص، متعهد و تضمین شده به تمام سوالات شما مادران عزیز پاسخ می دهد. شما می توانید در هر ساعت از شبانه روز و حتی در ایام تعطیل به طور مستقیم با پزشک مورد نظر خود گفت و گو کرده و سوالاتتان در ارتباط با بیماری ها و مسائل مربوط به نوزادان را مطرح کنید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. متخصصان ما به پرسش های شما در حوزه های گوناگون اعم از مسائل بهداشتی، واکسیناسیون، شیردهی و تغذیه، تغذیه نوپا، اختلالات یادگیری، دهان و دندان، تربیت و روانشناسی و ... پاسخ خواهند داد.

>