5 دانستنی جالب در مورد تکامل کودکان | گهوارک

0 دیدگاه 26 تیر 1398 چاپ خبر بازدید: 1744

پردازش زبان در جنین از 2 روزگی

پردازش زبان در جنین از 2 روزگی

آن قسمت از مغز یک کودک که وظیفه پردازش صدا را به عهده دارد، در سه ماهه سوم بارداری شروع به کار میکند و به همین دلیل کودکان بعد از تولد، آنچه را که در دوران جنینی شنیده اند به یاد دارند. 2 روز بعد از تولد ، کودکان نیز مانند بزرگسالان از مهارتهای پردازش زبان بهره میگیرند. همانطور که بزرگسالان به ابتدا و انتهای کلمات توجه بیشتری میکنند، کودکان نیز از این قابلیت بهره می برند و بین کلمات و هجاهای مختلف، تفاوت قائل می شوند؛ به طوری که حتی زمانی که بین یک هجا و ناپیوستگی کوچک صدا، 25 میلی ثانیه اختلاف وجود داشته باشد، باز هم میتوانند تفاوت آن دو را تشخیص دهند. 

 

یادگیری و تأثیر موسیقی در کودکان 

یادگیری و تأثیر موسیقی در کودکان

کودک قبل از ملسط شدن بر گفتار، با استفاده از قدرت شنوایی و صوتی اش، صداهای مختلفی را به کار می برد که به موسیقی تکراری و ریتمیک بسیار شباهت دارد. روان شناسان پی برده اند که موسیقی و زبان در بزرگسالان ممکن است از لحاظ شناخت و عصبی، متفاوت باشد اما یک کودک زبان را زیر مجموعه موسیقی میداند. به همین خاطر درک کودک از موسیقی، کسب اولیه زبان در آنها می باشد و این موضوع به درک ما از پیشرفت انسان کمک میکند. همزمان با بزرگتر شدن کودکان، اگر به یادگیری موسیقی در کلاس های موسیقی بپردازند، خیلی بهتر نسبت به سایر افراد می توانند با دیگران ارتباط برقرار کنند و این موضوع نشأت گرفته از تأثیرات مثبت موسیقی بر روی ذهن و روان آنهاست.

 

نقش خندیدن در یادگیری 

در 18 ماهگی حس شوخ طبعی در کودکان به وجود می آید. خندیدن به کودکان در یادگیری وظایف جدیدشان کمک شایانی می کند.

 

تعجب و یادگیری بیشتر 

تعجب و یادگیری بیشتر

بهترین میزان یادگیری زمانی است که کودکان تعجب می کنند . هنگامی که یک شیء به شکل غیر معمول رفتار می کند ، مثلا هنگامی که یک توپ از جایی میگذرد ، کودکان 11 ماهه به آن خیلی توجه نشان می دادند و به دلیل تعجبی که کرده بودند ، به توپ دست می زنند و سعی می کردند آن را حس کنند و این موضوع به یادگیری آنها کمک شایانی می کرد و در زمانی که رفتار و عمل توپ خیلی عادی بود ، کودکان به آن توجه نداشتند ؛ پس رفتار غیرقابل پیش بینی علاوه بر تعجب در کودکان بر یادگیری آنها نیز می افزاید . 

 

اهمیت خواب کافی  

خواب کافی از مهمترین نکات در زندگی تمامی افراد چه کودک و چه بزرگسال است. اگر کودکان خواب کافی نداشته باشند، علاوه بر اینکه چیز خاصی را یاد نمی گیرند، بلکه به احتمال زیاد آنجه را نیز که یاد گرفته اند، فراموش می کنند. این براساس آزمایشی است که محققان چند سال قبل انجام دادند و طبق آن، به کودکان آموختند که چگونه یک عروسک خیمه شب بازی را جابجا و یک زنگوله مخفی را پیدا کنند. کودکانی که بعد از یادگیری این موضوع خوابیدند، خیلی بهتر توانستند موضوع را به یاد بیاورند.

توجه:
شما میتوانید اخبار ومطالب بیشتر را در مورد نوزاد، کودک و فرزند دلبندتان در سایت دکتر احمد شاه فرهت دنبال کنید
همچنین میتوانید رزرو نوبت دکتر احمد شاه فرهت را به راحتی از طریق قابلیت رزرو اینترنتی نوبت در گهوارک انجام دهید.

اینستاگرام گهوارکاینستاگرام آپارت گهوارک آپارات

کپی با ذکر منبع مجاز است www.gahvarak.com

>