درمان های خانگی برای درمان گلو درد کودکان

درمان های خانگی برای درمان گلو درد کودکان

0 دیدگاه 14 دی 1398 چاپ خبر بازدید: 2964
درمان های خانگی برای درمان گلو درد کودکان
گلو درد در کودکان یکی از مشکلات دشوار برای همه والدین است. گلو درد یک عفونت است که سبب مشکلاتی در بلع کودکان ایجاد می‌کند. در این شرایط همیشه دسترسی به دکتر وجود ندارد. در این زمان‌ها است که روش‌های قدیمی خانگی به کمک شما می‌آیند.

 درمان های خانگی برای درمان گلو درد کودکان

 

 

گلو درد در کودکان یکی از مشکلات دشوار برای همه والدین است. گلو درد یک عفونت است که سبب مشکلاتی در بلع کودکان ایجاد می‌کند. در این شرایط همیشه دسترسی به دکتر وجود ندارد. در این زمان‌ها است که روش‌های قدیمی خانگی به کمک شما می‌آیند. حتی پزشکان درمان‌های خانگی آزمایش شده را مورد تایید قرار می‌دهند. دکتر فرهت میگوید این روش‌ها اغلب عوارض جانبی ندارند، ارزان هستند و از محصولاتی استفاده می‌شود که همیشه در خانه وجود دارد و در دسترس است.

 

درمان های خانگی برای درمان گلو درد کودکان

از نظر دکتر احمد شاه فرهت در برخی موارد از گلو درد معاینه پزشک و تجویز دارو ضروری است، اما اغلب این بیماری خیلی جدی نیست و می‌توان به وسیله درمان‌های خانگی آن را درمان کرد. در اینجا ۱۰ درمان طبیعی برای گلو درد در کودکان عنوان شده است.

 

۱ – موز

موز یکی از بهترین داروهای گلو درد برای کودکان است. موز میوه نرمی است که به راحتی له می‌شود و به آسانی بلعیده می‌شود. این میوه همچنین منبع غنی از ویتامین B6، ویتامین C و پتاسیم است.

 

۲ – سوپ‌ / آبگوشت

درمان طبیعی گلو درد در کودکان می‌تواند به سادگی یک سوپ گرم یا آبگوشت بدون چربی زیاد باشد. این غذاها باعث می‌شود بدن آنها هیدراته شود و همچنین گلودرد را تسکین دهد. مراقب باشید سوپ فقط گرم باشد نه خیلی داغ که زبان کودک بسوزد.

 

۳ – روغن حیوانی

بعد از ۶ ماهگی کودک می‌توانید به او روغن حیوانی یا کره همراه با مقداری فلفل سیاه بدهید. این دو می‌توانند گلودرد را تسکین دهند. روغن حیوانی دارای خواص ضد التهابی است که به کاهش التهاب در گلو کمک می‌کند.

 

۴ – عسل و آبلیمو

عسل یک درمان عالی و قدیمی برای درمان گلودرد و سرماخوردگی است. از سوی دیگر، آبلیمو منبع غنی از ویتامین C است که تقویت کننده سیستم ایمنی بدن است. این نوشیدنی را می‌توان با مخلوط کردن مقداری عسل و یک قاشق چایخوری آبلیمو و یک فنجان آب گرم آماده کرد. این نوشیدنی را ۳ تا ۴ بار در روز به کودک بدهید تا بدون هیچ زحمتی گلودرد درمان شود. با این حال هرگز به کودک زیر یک سال عسل ندهید زیرا ممکن است باعث بوتولیسم در کودک شود.

 

۵ – سیر

چند حبه سیر را خرد کرده و در آب بجوشانید. بعد از خنک شدن، قطره ایی از مایع را به کمک قطره چکان در دهان کودک بگذارید. سیر دارای خواص ضد باکتری و ضد عفونی کننده است که باعث تسریع بهبود گلودرد می‌شود.

 

۶ – روغن خردل

مقداری از روغن خردل را گرم کنید. می‌توانید چند حبه سیر خرد شده و مقداری دانه شنبلیله به آن اضافه کنید. بعد از اینکه روغن خنک شد، روغن را به آرامی بر روی گلوی کودک ماساژ دهید. ماساژ گلو با روغن باعث گرم شدن گلو می‌شود و گلودرد کودک را آرام می‌کند.

 

۷ – حمام آب گرم

 حمام کردن کودک یکی از راه‌های درمان گلو درد است، وان یا ظرف بزرگی را پر از آب داغ کنید. در و پنجره‌های حمام را ببندید. هنگامی که حمام پر از بخار شد، کودک را به حمام ببرید. بخار آب سبب بهبود گلودرد می‌شود و او را آرام می‌کند.

 

۸ – ماست

پروبیوتیک‌هایی که در ماست وجود دارد، در کشتن میکروب‌هایی که باعث گلودرد می‌شوند به بدن کمک می‌کنند. علاوه بر این، بلعیدن ماست راحت است. ماست را با مقداری میوه مثل سیب رنده شده، موز یا انواع توت تازه مخلوط کنید تا برای کودک جذاب‌تر باشد. این کار اعث افزایش ویتامین C می‌شود که بهبود گلودرد را تسریع می‌بخشد.

 

۹ – شیر مادر

شیر مادر به عنوان یک تقویت کننده ایمنی برای نوزادان عمل می‌کند. آنتی بادی‌های موجود در شیر مادر کمک می‌کنند تا بدن کودک با انواع میکروب‌ها، باکتری‌ها و ویروس‌ها مبارزه کند. بنابراین نوزادانی که کمتر از ۶ ماه سن دارند نیازی به داروهای دیگر ندارند. شیر مادر بهترین درمان برای گلودرد در نوزادان است.

 

۱۰ – دستگاه بخور

وجود دستگاه بخور در اتاق کودک باعث مرطوب نگه داشتن هوا و گلوی کودک می‌شود. با این حال به طور منظم دستگاه بخور را تمیز کنید و آب تازه درون آن قرار دهید. اگر چنین کاری را انجام ندهید، این دستگاه می‌تواند محلی برای رشد بیشتر باکتری ها باشد.

درمان های خانگی راحت هستند و در شرایط سخت مثل شب‌ها که رساندن کودک به پزشک سخت است، به شما کمک می‌کنند. با این حال، وقتی سلامتی کودکان در میان باشد اکثر مردم از این روش‌ها استفاده نمی‌کنند.

 

توجه:
شما میتوانید اخبار ومطالب بیشتر را در مورد نوزاد، کودک و فرزند دلبندتان در سایت دکتر احمد شاه فرهت دنبال کنید
همچنین میتوانید رزرو نوبت دکتر احمد شاه فرهت را به راحتی از طریق قابلیت رزرو اینترنتی نوبت در گهوارک انجام دهید.

کپی با ذکر منبع مجاز است: www.gahvarak.com